Ekonomi

Altına Fed sonrası satıcılı

Altın Fed sonrası satıcılı seyrini sürdürürken, dünkü seansta son bir ayın en düşük seviyesine kadar geri çekildi. 1635 dolar/ons seviyesinden güne başlarken, seans ortasına kadar satış baskısında kalarak 1616 dolar/on seviyesine kadar geri çekilerek günün en düşük seviyesini kaydetmiş oldu. FED’in şahinleşme yönündeki mesajları altını baskılarken, altın da kaçınılmaz olarak kırmızıda bir günü geride bıraktı. Gün sonunda toparlanma çabasıyla günü tamamlayan sarı maden, seansı 1630 dolar/onstan tamamladı ve yüzde 0,3 kaybı hanesine yazdı.

 

Gümüş altının aksine yeşilde bir günü kapatırken, FED’e rağmen kazanç elde etmiş olması umut vermiş oldu. 19,22 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan beyaz maden, seans içinde 19 dolar/onsun altına sarkmasına rağmen günü 19,47 dolar/onstan günü kapatarak yüzde 1,3 kazancı hanesine yazdı.

 

Platin günü kırmızıda kapatan bir kıymetli maden olarak öne çıkarken, FED sonrası üst üste ikinci seansı da kayıpla tamamlamış oldu. 945 dolar/ons seviyesinden seansı tamamlayan platin, 929 dolar/onstan günü kapatarak yüzde 1,7 kaybı hanesine yazdı.

 

Paladyum dünkü seansı da kayıpla tamamlarken, aşağı yönlü rallisini dünkü seansta da devam etti. 1842 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan paladyum, 1786 dolar/onstan günlük kapanışı yaparak hanesine yüzde 3 kayıp yazmış oldu.

 

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler Piyasası’nda dünkü seansta işlemler dünya fiyatlarının üzerinde 7 dolar/onsla gerçekleşirken, işlem hacmi ortalamanın seyretti.  Toplamda 4.234 kg altın ve 85 kg gümüş işlemiyle seans tamamlandı.

 

Kaynak TROY
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu