Genel

Bornova’dan kentsel yenilemede örnek iş birliği

Bornova Belediyesi kentsel yenilemede örnek bir çalışmaya öncülük ederek Kazımdirik Mahallesi Zafer Caddesi’nde 30 Ekim İzmir Depremi’nde ağır hasar gören Yiğit Çimen Apartmanı, Bornova Belediyesi’nin girişimi ile dönüşümünü başlattı.

16 daire ve 4 dükkanın bulunduğu binanın yıkımının ardından temel kazma çalışmaları başladı. Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, örnek çalışmanın yapıldığı inşaat alanında depremzedeler ve yapımı üstlenen inşaat firmasının yetkilileri ile bir araya geldi.

Bornova Belediyesi olarak öncülük ettiklerini, kentsel yenileme projesinin herkese örnek olması gerektiğini ifade eden Başkan Mustafa İduğ, “Biz depremden bir süre sonra konutları ağır hasar alan apartman sakinlerini ilgili bürokratlarımız ve müteahhitlerle bir araya getirerek kıvılcımı yakmıştık. Tarafları bir araya getirdik, en ideal mimari projeyi yaptık. Burada karşılıklı anlayış,  iyi niyet ve uzlaşı çok önemliydi. İlgili inşaat firması da ciddi anlamda fedakarlık gösterdi ve çalışmalar başladı. Katkı koyan herkese çok teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun. Bu iş birliğinin yenilenmesi gereken diğer binalar için de örnek olmasını diliyorum” dedi.

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu