Genel

Kağıthane’de toprakla buluşan fidan sayısı 40 bine ulaştı

Kağıthane Belediyesi tarafından ilçede sokak ağaçlandırma çalışmaları devam ediyor. Dikilen ağaçlar genellikle; Ihlamur, Hatmi, Tijli Top Alev Ağacı, Yeşil Yapraklı Ligustrum, Alacalı Ligustrum Ağacı, Karaağaç ve Herdem Yeşil Manolya türlerinden oluşuyor.

Ağaçların yanı sıra farklı çeşitlerde yüzbinlerce çalı bitkisi ve çiçek dikimi ile 100 bin metrekarenin üzerinde rulo çim serimi yapıldı.

Kağıthane Belediyesi, ağaç dikim projesini daha anlamlı hale getirmek adına, her bir ağacı yeni dünyaya gelen bebekler adına dikiyor.

Kağıthane’de 1 Nisan 2019 tarihinden itibaren dünyaya gelen her bebeğin şehirde bir ağacı olması amaçlanıyor. Çocuklar adına ücretsiz dikilen ağaçlar için günün anısı olarak da ailelere sertifika veriliyor. Ağaçlar, bebekleri adına başvuruda bulunan ailelerin ikametlerine yakın yerlerde toprakla buluşuyor.

Başkan Öztekin, ilçede 120 bin ağacın bulunduğunu belirterek, “Kağıthane’nin 450 bin nüfusu var. Yakın gelecekte ilçemizde nüfusumuz kadar ağaç olmasını hedefliyoruz. Çocuklarımız ağaçların gölgesinde büyüsünler istiyoruz.” diye konuştu.

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu