Gündem

Liu He: “2023 yılında Çin ekonomisinin iyileşmesine güvenimiz tam”

Çin Başbakan Yardımcısı Liu He, 2023 yılında Çin ekonomisinin iyileşmesine güvendiklerini belirtti. 

Liu 5. Çin-AB İş Lideleri ve Eski Üst Yetkililer Diyaloğu’nda yaptığı yazılı açıklamada, ekonomi, ticaret, çevre dostu, dijital ekonomi, finans, bilim ile teknoloji gibi alanlarda AB’yle işbirliğini güçlendirmeye ve Dünya Ticaret Örgütü merkezinde kurulan çok taraflı ticaret sistemini korumak için AB’yle ortak çaba göstermeye hazır olduklarını ifade etti. 

Liu, Çin-AB yatırım anlaşmasıyla ilgili olarak,“Müzakereleri tamamlamak 7 yıl sürdü ve sonuçlar zor kazanıldı.Her iki tarafın da ilerlemeye devam etmenin bir yolunu bulacak kadar bilgeliğe sahip olduğuna inanıyorum” ifadesini kullandı.

Liu, Çin ekonomisinin gelecek yıl genel bir iyileşme sağlayacağından son derece emin olduklarına işaret ederek, emlak sektörüne daha fazla destek vereceklerini söyledi. Liu He şunları ekledi: 

“Emlak, ulusal ekonominin temel yapı taşlarından biridir. Mevcut aşağı yönlü risklere yanıt olarak, bazı politikalar uygulamaya koyduk ve sektörün bilançosunu iyileştirmek ve piyasa beklentileri ile güvenin toparlanması için rehberlik edecek yeni önlemler almayı düşünüyoruz. Önümüzdeki dönemde, Çin’in şehirleşmesi nispeten hızlı bir gelişme aşamasında ve emlak sektörünün istikrarlı gelişimini desteklemek için yeterli talep alanı var.”

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu