Genel

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Gülüm: “Acil hizmetler yüz akı hizmetlerdir”

Gülüm’e ziyaretinde; Kamu Hastane Hizmetleri Başkanı Öğretim Üyesi Dr. Faruk Günak, Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Yılmaz Gerger ve Destek Hizmetleri Başkanı Halil Beyazkendir eşlik etti.

Personelle sohbet ederek, verilen hizmetleri inceleyen Gülüm, “Burada iki istasyonumuz dört nakil birimimiz var. Acil hizmetler yüz akı hizmetlerdir. Acil Sağlık hizmetleri tüm Türkiye’de homojen, çok başarılı oturmuş bir sistem, yeterli ekipman, yeterli araçla, yeterli ambulansla, hizmet eden, sağlık hizmet sunumumuzdaki önemli parçalardan biridir.” dedi.

Gülüm, Türkiye’deki sağlık hizmetlerinin dünyada ilk sıralarda yer aldığı şeklinde değerlendirmede bulunarak, şunları kaydetti:

“Hizmetlerin inşallah daha da artarak devam etmesini diliyoruz. Bu vesileyle; 112 Acil Çağrı hattının gereksiz aranmaması ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi konularında halkımızın duyarlı olmasını istiyoruz. Acil Sağlık Hizmetlerinde görevli tüm sağlık çalışanlarımızın ‘Acil Sağlık Hizmetleri Haftasını’ kutluyorum.” 

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu