Genel

Başkan Büyükakın: “Ülkemizi hep birlikte geleceğe taşıyalım”

KOCAELİ – 05.11.2022 – HİBYA – Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Sivil Toplum Kuruluşları Buluşma toplantılarına Körfez İlçesiyle devam etti. Başkan Büyükakın konuşmasına, çocukları ve şehirleri Türkiye Yüzyılına hazırlanması için STK’larla yeni bir mutabakat oluşturma vurgusu yaparak başladı. Başkan Büyükakın, “Yeniden büyük bir güç olma fırsatını yakalamış olan ülkemizi hep birlikte geleceğe taşıyalım” dedi.

“Gücümüzü bir araya getirelim” 

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, AK Parti Körfez İlçe Başkanı Ramazan Tuna’nın da yer aldığı birliktelikte, Başkan Büyükakın, “Yarının Türkiye’si dünyada sapasağlam ayakta dursun. Bizim dedelerimiz adil oldukları için günümüzde de kıymetliler ve ‘Türk hasretle beklenendir’ diye bir sözün mimarı oldular. Bizim milletimiz dünya nöbeti tutuyor. Sayısız medeniyete ev sahipliği yapmış bu coğrafyada. Tıpkı bir zamanlar olduğu gibi zulüm altında insanlara nasıl yardım ettiyse, bir yerde bir garibin burnu kanadığında nasıl elinden tutup ayağa kaldırdıysa, bizden yeniden dünyaya adalet getirsin isteniyor. Bizim derdimiz tam da bu. Dünyaya adalet getirmek, adaletin gelmesini istemek, yeniden adil bir dünya inşa etmek. Biz böyle büyük bir resme bakıyoruz. Nefes aldığımız müddetçe bu yolda emek sarf edeceğiz. Gelin bunu beraber yapalım. Dünya’nın ve şehrimizin geleceği için hep birlikte çalışalım. Gücümüzü bir araya getirelim” ifadelerini kullandı.  

“Türkiye artık üreten ve artan bir güç”

Dünya’nın başka bir yere gittiğini ve bunun için daha uzağı görmemiz gerektiğini de belirten Başkan Büyükakın, “Bunun için sizlere yani STK’lara ihtiyacımız var. Tekrar yükselişe geçiyoruz. Türkiye artık üreten ve artan bir güç. Bu gücün ortadan kaldırılması için ellerinde gelen her şeyi yapıyorlar. Vesayeti milletimizle birlikte nasıl ortadan kaldırdıysak, bizlerin için belirledikleri öğrenilmiş bir çaresizliği de ortadan kaldırdık. Ülkemizi hep darbelerle önünü kestiler, balans yaparak kalkınmamızı ve gelişmemizi engellediler. Türkiye’nin önünde engel yok artık. Hem bölgesinde hem de dünya da güç olmaya devam ettiği sürece. Türkiye Yüzyılına hazır olmak için gelin hep birlikte çalışalım” diye konuştu.

“Türkiye yüzyılına hazırlanmalıyız”

Şehirlerde her zaman uyum içinde çalışılması gerektiğini söyleyen Başkan Büyükakın, sözlerini şöyle tamamladı:

“STK’lar olarak, yerel yönetimler olarak hep birlikte örgütlü yani organize olmak zorundayız. Birlik ve beraberlik içinde çalışmalıyız. Unutmayalım ki şehirlerde ülkeler gibi organize olmak zorundadır. Kocaeli’de çocuklarımızın daha iyi gelişmesi için bize proje ile gelmenizi istiyoruz. Biz biliyoruz ki gelecek bizim. Hem şehrimizi hem de çocuklarımızı geleceğin dünyasına hazırlayacak şekilde birlikte bakmamız birlikte çalışmamız gerekiyor. Bunun yanında çocuklarımızı ve şehirlerimizi Türkiye Yüzyılına hazırlamak için STK’larımızla yeni bir mutabakat oluşturalım istiyoruz. Yeniden büyük bir güç olma fırsatını yakalamış olan ülkemizi hep birlikte geleceğe taşıyalım istiyoruz. Tüm derdimiz budur.”

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu