Genel

Başkan Çalık: “Tüm projelerimiz ‘Beylikdüzü Aklı’nın bir ürünü”

Beylikdüzü Belediyesi kasım ayı Meclis Toplantısı’nın 1. birleşimi Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşti.Meclis konuşmasında gündeme ilişkin açıklamalarda da bulunan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, belediyenin proje ve hizmetlerine de anlattı.

Başkan Çalık, konuşmasında Beylikdüzü’nde yerel yöneticilik felsefesi inşa etmeye gayret ettiklerini belirterek, “Kentimizi geleceğe taşırken ortak çabayı ve katılımcılığı odağına alan, ortak yaşamın inşasına çalışan bir akılla hareket ediyoruz. Bu akla da ‘Beylikdüzü Aklı’ diyoruz.” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının devamında Zonguldak’ın Kilimli ilçesi ile Bartın’ın Amasra ilçesinde yaşanan maden patlamalarına dikkati çeken Başkan Çalık, “Ülkemiz büyük bir acıya sahne oldu. Bartın Amasra’da yaşanan maden felaketinde 41 işçi kardeşimiz hayatını kaybetti. İnsanlarımızın yaşam hakkını her şeyin üstünde tutmak, Soma ve Bartın gibi faciaların yaşanmasını engellemek için her türlü teknik tedbirin alınmasını talep ediyoruz. ”dedi.

Başkan Çalık, son dönemde yaşanan krizler nedeniyle zor günler geçirdiklerinin altını çizerek, şunları söyledi:

“Bizler önümüze çıkan hiçbir zorluğu, yavaşlamak için bir bahane olarak görmüyoruz. Bilakis, bu zorlukların her biri bizim mücadele azmimizi daha da perçinledi; birlikte hareket etme ruhumuzu daha da güçlendirdi ve halkımızla omuz omuza yürüme tutkumuzu pekiştirdi. Görevde 3 buçuk yılı geride bırakırken, Beylikdüzü’nde daha kaliteli bir yaşam için yeşil alanları artırmak, ilçemizin denizle ilişkisini kuvvetlendirmek ve daha dirençli bir kent inşa etmek için adımlar attık.”

“En büyük dileğim, hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir ülkeyi inşa edebilmek”

Beslenme Saati uygulamasının gün geçtikçe büyüdüğünü ve herkes tarafından takdir topladığını da ifade eden Başkan Çalık, “Beylikdüzü Aklı ile hayata geçirdiğimiz Beslenme Saati uygulamamızla her gün, yaklaşık bin 200 evladımıza beslenme çantası hazırlıyoruz. Elimizden geleni yapmaya ve bu sosyal adalet projesini sürdürmeye devam edeceğiz. En büyük dileğim, hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir ülkeyi inşa edebilmek.” dedi.

“Kadınların eşitlik mücadelelerinde her daim destekçileriyim”

Başkan Çalık, Meclis konuşmasında kasım ayı içerisindeki önemli günlere de değinerek, 25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü kapsamında Türkiye’deki durumu değerlendirdi.

Türkiye’de kadın cinayetleri ve şüpheli kadın ölümlerinin azalmadığını vurgulayan Başkan Çalık, “Kadınların hayatın her alanına dahil edilmediği yerlerde insani, toplumsal ve ekonomik gelişmenin olmayacağını söyleyebilirim. Ülkemizde ve dünyada kadına şiddetin son bulmasını diliyorum. Kadınların eşitlik mücadelelerinde hep yanlarında, her daim destekçileriyim.” şeklinde konuştu.

Meclis toplantısının 2. birleşiminin ise 10 Kasım Perşembe günü saat 14.00’da yapılması kararlaştırıldı.

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu