Genel

Başkan Soyer: “Geleceğin siyasetine yön verme niyetindeyiz”

Ödemiş Ovakent’te tarihi tütün deposunda CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal’ın da katılımıyla yapılan üçüncü çiftçi toplantısında; Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen sektör paydaşları, üretici örgüt temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, odalar ile derneklerin başkanları, temsilcileri ve üretici kooperatiflerinin ortakları katıldı.

“Kongrenin çok önemli olduğunu düşünüyorum”

CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, toplantıdaki konuşmasında, “Tarım ekmektir, tarımdan vazgeçmek hayattan vazgeçmektir. O yüzden yurtsever, halkçı, geleceğin gıda hakkı meselesini hep birlikte çözmek için bu kongrenin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Elbette kalkınma önemlidir ama önce toplumun karnını doyurmak ve sağlıklı yaşatmak gerekir.” dedi.

İzmir İktisat Kongresi’nin tarihsel katkısını anlatan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise, “100 yılını doldurmuş bir Cumhuriyet, yeni bir yüzyıla girerken yeniden iktisat politikalarını tartışsın, konuşsun ve gelecek yüzyıla bu memleketin geleceğine, dünyayı daha iyi okuyan, anlayan, anladıkları ışığında yeni kararlar ortaya koyan bir platform olsun istiyoruz. Geleceğin siyasetine yön verme niyetindeyiz.” ifadelerini kullandı.

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu