Genel

Başkan Yüce: “Üretim üssümüzün yanında harika bir tesis inşa ediyoruz”

SAKARYA – 15.12.2022 – HİBYA – Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Üretim üssümüzün yanında harika bir tesis inşa ediyoruz. Dünyanın her yerinden misafir burada Türkiye’ye sunduğumuz tarımsal katkıyı gözlemleyecek” ve bölgenin sosyal yaşantısına katkı sunacak olan koleksiyon bahçesi, sera, sosyal tesis, yürüyüş alanları, kamelya ve kafeteryanın yer aldığı projeyle ziyaretçiler bitkiler arasında yolculuğa çıkacak.” dedi.

16 Aralık Cuma günü ihalesi yapılacak proje için çalışmalar gerekli değerlendirmelerin ardından hemen başlatılacak. 

Kuşburnu, lavanta, biberiye, adaçayı, gibi aromatik bitkilerin yetiştirildiği 60 kilometrelik vadide 2,5 milyonu aşkın fidan toprakla buluşturuldu. Başkan Yüce’nin üzerinde önemle durduğu çalışma tarımsal üretimde model olurken, sözleşmeli üretim modeliyle de ihraç ediliyor. 

Kuzey bölgesinde yerli, yabancı turistleri ve şehir halkını en güzel şekilde ağırlayıp tarımsal alandaki başarıları gözler önüne serecekleri projenin inşası ihale sürecinden sonra başlayacak. Türkiye’nin tek parça halindeki en büyük longoz ormanlarının arasında yer alacak projeyi çevreleyen ana tema ‘yeşil ve doğa’ olacak. 

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu