Başkentgaz’ın AKCEZ Enerji’yi satın alma girişimi

Başkent Doğalgaz Dağıtım Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş, AKCEZ Enerji'yi satın alma girişimine ilişkin bilgilendirme yaptı.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Başkent Doğalgaz Dağıtım Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş, AKCEZ Enerji’yi satın alma girişimine ilişkin bilgilendirme yaptı.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklama şöyle:

”01.08.2022  tarihli açıklamamızda, Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş ve Sakarya Elektrik Perakende Satış A.Ş’nin ana ortağı olan AKCEZ Enerji Yatırımları San. ve Tic. A.Ş’nin paylarının yüzde 50’sinin şirketimiz payı hisse satış sözleşmesinden sonra belirlenmek üzere Torunlar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş ile satın alınmasına karar verildiği ve şirketimiz payı belirlendiğinde kamuoyuna ayrıca duyurulacağı açıklanmıştı. Görüşmeler sonrasında AKCEZ Enerji Yatırımları San. ve Tic. A.Ş’nin 124.875.000 TL nominal değerli (yaklaşık yüzde 24,99’u) payının şirketimiz, 125.000.000 TL nominal değerli (yaklaşık yüzde 25,01’i) payının ise Torunlar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından satın alınmasına karar verilmiştir. Bu kapsamda yönetim kurulunun 12.12.2022 tarihli kararına istinaden şirketimiz, Torunlar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş ve Akkök Holding Anonim Şirketi arasında AKCEZ Enerji Yatırımları San.ve Tic. A.Ş’ye ve iştiraklerine ilişkin hissedarlar sözleşmesi imzalanmıştır. AKCEZ Enerji Yatırımları San. ve Tic. A.Ş payları devralınınca ayrıca kamuoyuna duyurulacaktır.”
 

Hibya Haber Ajansı

TVF Kadınlar 1. Ligi’nin 11. haftası

Eczacıbaşı Dynavit, dünya üçüncüsü

Altınpark Yüzme Havuzu inşaatı tüm hızıyla devam ediyor

AXA Sigorta Efeler Ligi Metin Görgün Sezonu’nun 13. hafta maçları

TVF Kadınlar 1. Ligi’nin 11. hafta maç programı

Eczacıbaşı Dynavit, Imoco Conegliano’ya mağlup oldu

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haberi Paylaşın

Facebook
Twitter
LinkedIn