Genel

Batı Trakyalı gençlerin oynadığı “Ah şu gençler” Keşan’da sahnelendi

KEŞAN-04.11.2022-HİBYA-Batı Trakya Azınlıkları Yüksek Tahsilliler Derneği Mucize Tiyatro Topluluğu ile İskeçe Türk Birliği’nin hazırladığı “Ah Şu Gençler” adlı tiyatro oyununun ilk gösterimi Keşan’da sahnelendi.

Selim Sesler Konferans ve Tiyatro Salonu’nda  sahnelenen  oyunda aile içerisinde ebeveyn ve çocuklar arasında yaşanan sıkıntılar mizah yoluyla anlatılıyor.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, oyun sonunda genç oyuncuları tebrik etti.
 Helvacıoğlu, Batı Trakya’da yaşayan soydaşlarımız  ile gönül bağımız bulunduğuna işaret ederek,şöyle konuştu:

“Batı Trakya’dan hem bizler hem de ülkemiz için çok değerli olan misafirlerimiz var. Batı Trakya’daki soydaşlarımız bizim canımız. Belki yaşadığımız yerler arasında sınırlar var ama gönül bağımız arasında hiçbir sınır yok. Her zaman kalplerimiz birlikte atıyor. Batı Trakya’daki Türk kardeşlerimizin varlığı, onların bizlerle irtibatı bize her zaman güç veriyor. Aradaki kardeşliği geleceğe daha da güçlendirerek taşıyacağız. Aramızdaki güçlü bağlı ayakta tutarak ortak amaçlar için çalışmaya devam edeceğiz. Bugünde mucizeler yaratmak adına yollara çıkan Batı Trakya Azınlıkları Yüksek Tahsilliler Derneği Mucize Tiyatro Topluluğu bizimle. Kendilerini gösterdikleri performans nedeniyle tebrik ediyorum.”

 Oyunu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Dr. Hüseyin Baltacı ile öğrenciler izledi.


 

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu