Ara

Behçet Uz Çocuk Hastanesi’nde Doktor Var, Cihaz Var, Hastalar Başka Hastaneye !

Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ultrason cihazı olmasına rağmen hastaneye gece başvuran hastalar, ultrason çekilmeye başka bir kamu hastanesine gönderiliyor !
Facebook
Twitter
LinkedIn

Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ultrason cihazı olmasına rağmen hastaneye gece başvuran hastalar, ultrason çekilmeye başka bir kamu hastanesine gönderiliyor !

Gece radyoloji uzmanı nöbeti tutulmadığı için acil durumdaki çocuk hastaların Çocuk Hastanesinin aracı ile İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülmesi, hasta yakınlarının tepkisine yol açıyor. 

Acil Durumdaki Çocuk Hasta Yolda Kötüleşirse Ne Olacak ? 

Bilim ve Sağlık Haber Ajansı’na (BSHA) bilgi veren bir hastane çalışanı, çocuk hastaların ve ailelerinin mağduriyetlerinin giderilmesi için Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gece de ultrason çekimi hizmeti verilmesi gerektiğini söyledi.”24 saat usulüne göre Radyoloji uzmanı nöbet’ uygulamasının olmaması nedeniyle çocuk hastaların saat 22.00’den sonra ultrason çekimi için Çocuk Hastanesi’nin bir aracı ile İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldüüğünü anlatan yetkili, “Hasta Tepecik Hastanesi acilinden kayıt açtırıyor, daha sonra ultrason çekimi için numara veriliyor. Bu hastaların çoğunun durumu acil. İzmir’in uzak ilçesinden gelen çocuk hastalar da oluyor. Tepecik Hastanesindeki ultrason çekimi ve raporun yazılması 1.5 saat sürüyor. Apandisiti olan bir çocuk hasta yoldayken durumu kötüleşirse veya hayatını kaybederse sorumlusu kim olacak?” diyerek tepkisini dile getirdi. 

BEHÇET UZ ÇOCUK HASTANESİ YILLARDIR NEDEN YENİLENMİYOR ? 

İZMİR AK Parti ve CHP Milletvekilleri Bu Konu İle İlgilenmeli

BSHA’ya konuşan sağlık personelleri, AK Parti, CHP İzmir Milletvekillerinin Çocuk Hastanesinin sorunları ile daha yakından ilgilenmesini talep etti. Uzm.Dr. Murat Balanlı’nın başhekimliği döneminden beri bu sorunun bulunduğunu anlatan yetkililer, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü ve Sağlık Bakanlığı’nın desteğiyle bu sorunun çözüme kavuşturulabileceğini ifade ettiler.

Hastanede MR ve Tomografi Hizmeti Düzenli Veriliyor 

Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde MR ve Tomografi hizmeti veriliyor. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı) 

Şampiyon Aliağa Helvacı Spor

Milli karatecilerden Başkan Topaloğlu’na ziyaret

Erkek Basketbol Takımı Avrupa Şampiyonluğu’nu hedefliyor! Üsküdar Üniversitesi Erkek Basketbol takımı Süper Lig Şampiyonu oldu!

EÜ’de düzenlenen “3. Yaş Üniversiteleri 1. Spor Şenliği” sona erdi

İzmir’de ilk defa yapılan Aliağa’nın ev sahipliğinde düzenlenen Kuzey Ege Spor Oyunları’na Bergama damga vurdu

Manavgat’ta Deniz Küreği Türkiye Kupası Heyecanı Başlıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Haberi Paylaşın

Facebook
Twitter
LinkedIn