Beyoğlu Kültür Yolu Şenliği aktiflikleri

Şef Raoul Grüneis'in yönetimindeki İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası’nın eşlik ettiği sanatçılar, opera aryaları, napolitenler ve ...
Facebook
Twitter
LinkedIn


Şef Raoul Grüneis’in yönetimindeki İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası’nın eşlik ettiği sanatçılar, opera aryaları, napolitenler ve şarkılarla müzikseverlerle buluştu. Kristine Opolais’in bir ara sahneden inerek seyircilerin arasında şarkılarını söylediği konserde, sanatçılar iki kez bis yaptı.

Festivalde ayrıca, Atatürk Kültür Merkezi Müzik Platformu’nda Prof. Dr. Itır Erhart moderatörlüğünde “Sürdürülebilir Kalkınmada Sanat ve Kültürün Rolü” başlıklı söyleşi gerçekleştirildi. Prof. Dr. Aylin Seçkin, Prof. Dr. Sacit Hadi Akdede ve Türkiye Kreatif Endüstriler Meclisi Başkanı Ata Kavame’nin katıldığı söyleşide, sanat ve kültürün sürdürülebilir kalkınma üzerindeki etkisi ele alındı. 

Festival kapsamındaki Çukurcuma Antika Festivali’nde ise varak ustası Mahir Dönmez, 130 yıllık bir çerçeveyi varak restorasyonuyla onardı. Restorasyon gösterisi sırasında uygulamanın özelliklerini izleyicilerle paylaşan Dönmez, 130 yıl önce emek verilip ortaya çıkarılan bir eseri korumanın önemine değindi.

Borusan Müzik Evi’nde, Türk bestecilerinin önemli bir yer aldığı, klasik dönemden modern döneme uzanan geniş bir repertuvara sahip Borusan Quartet konser verdi.

AKM Tiyatro Salonu’nda Aysun & Ali Kocatepe, Grand Pera Emek Sahnesi’nde ise Yaprak Sayar, İstanbul şarkıları seslendirdi.

AKM Türk Telekom Açık Hava Sahnesi’nde Motive, Galataport Meydan Açıkhava Sahnesi’nde Sertab Erener, Şişhane Meydan Açıkhava Sahnesi’nde Ali Kınık sahne aldı. 

Hibya Haber Ajansı

TVF Kadınlar 1. Ligi’nin 11. haftası

Eczacıbaşı Dynavit, dünya üçüncüsü

Altınpark Yüzme Havuzu inşaatı tüm hızıyla devam ediyor

AXA Sigorta Efeler Ligi Metin Görgün Sezonu’nun 13. hafta maçları

TVF Kadınlar 1. Ligi’nin 11. hafta maç programı

Eczacıbaşı Dynavit, Imoco Conegliano’ya mağlup oldu

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haberi Paylaşın

Facebook
Twitter
LinkedIn