Genel

Bursa’da Çalı Yolu’nda ‘yeşil’ seferberliği başlatıldı

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Karayolları Genel Müdürlüğü iş birliğiyle Çalı Yolu’nda sürdürdüğü çalışmalar kapsamında ‘yeşil’ seferberliği başlatıldı. Yol genişletme çalışmasının tamamlanan ilk etabında orta refüj ve kavşakların yeşillendirilmesi için Tarım A.Ş. ekipleri tarafından gece gündüz yoğun bir çalışma sürdürülüyor.

Bursa’da köprü ve kavşaklar, yeni yollar ve yol genişletme çalışmalarıyla ulaşıma köklü çözümler üreten Büyükşehir Belediyesi, yenilenen yolları peyzaj düzenlemeleriyle de daha estetik hale getiriyor. Yıllardır genişletilmesi konuşulan Çalı Yolu’na da Karayolları Genel Müdürlüğü işbirliğiyle kalıcı çözüm getirilirken, Bursa-Kayapa-Mustafakemalpaşa Yolu olarak da bilinen Çalı Yolu’ndaki 3 kilometrelik ilk etap çalışmaları büyük ölçüde tamamladı. Gidiş – geliş 2’şer şeritli olan yol, şerit ilaveleriyle 3’er şeritli bölünmüş yol standardına yükseltildi. Büyükşehir Belediyesi, BUSKİ, UEDAŞ ve Karayolları ekiplerinin hummalı çalışmalarıyla projenin ilk etabı tamamlanma aşamasına gelirken, Büyükşehir Belediyesi Tarım A.Ş. ekipleri de yolu görsel olarak da estetik hale getirmek için çalışmalara başladı.

Büyükşehir Belediyesi, yapılan çalışma ile daha konforlu hale gelen yolun orta refüjü ile güzergah üzerindeki kavşakları peyzaj düzenlemeleri ile adeta yeşil bir koridora dönüştürüyor. Çalışma kapsamında orta refüje ilk etapta 200 adet yetişkin ıhlamur ağacı dikildi. Toprak altı damlama sulama sistemleri imalatının da yapıldığı çalışmaların kısa sürede tamamlanması için ekipler gece gündüz demeden yoğun bir tempo ile çalışıyor. Ağaç dikimi ve sulama sistemlerinin tamamlanmasının ardından çimlendirmenin de yapılması ile birlikte çalı yolu kentin en estetik bulvarlarından biri haline gelecek.

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu