Ara

Çankayalı Minikler Ata’nın Huzuruna Çıktı

Çankaya Belediyesi Gündüz Bakımevlerinde eğitim gören 6 yaş grubu çocuklar, mezuniyet sevinci yaşadı.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Çankaya’nın gündüz bakımevlerinde okul öncesi eğitim alan 468 çocuk, Anıtkabir’ ’i ziyaret ederek Ata’nın huzuruna çıktı.

 

Çankaya Belediyesi, bünyesindeki 15 gündüz bakımevinde üç yıl boyunca okulöncesi eğitimi alan çocukları, Anıtkabir’de düzenlediği törenle mezun etti. Bu dönem Uğur Böceği, Dostluk, Güneş, İlk Adım, Ata, Atlas, Masal Kalesi, Martı, Barış, Umut, Togan Özliyen, Deniz, Mutlukent Bulut, Mutluluk, Berkin Elvan Gündüz Bakımevinden mezun olan 6 yaş grubu 468 çocuk, cübbeleriyle Ata’nın huzuruna çıktı. Öğretmenleri eşliğinde Atatürk’ün mozolesine yürüyen çocuklara Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcıları İrfan Alkan ve Aydın Özsoy da eşlik etti. Çankayalı miniklerle Atatürk’ün mozolesine çiçek bırakıp saygı duruşunda bulunan Başkan Yardımcısı Alkan daha sonra Misak-ı Milli Kulesine geçerek burada Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı. Resmi töreninin ardından minikler, 2023-2024 eğitim öğretim yılı mezuniyet fotoğrafı çektirdi. 

KALİTELİ VE ÇAĞDAŞ EĞİTİM

Piyasa koşullarına göre uygun ücretli, laik ve çağdaş okulöncesi eğitimi ile ebeveynlerin tercihi olan Çankaya Belediyesi gündüz bakımevlerinden yaklaşık bin 900 çocuk hizmet alıyor. Yıl boyunca okul öncesi ve okula devam eden çocuklara uzman kişi ve öğretmenlerle hizmet veren gündüz bakımevleri, çocukların spor, kültür, sanat alanında ve bilimsel konularda bilinçlenmelerine de katkıda bulunuyor. Ekolojik ve çevre farkındalığına yönelik projelerle de desteklenen çocuklar, eğitimleri boyunca doğa, ekosistem, toprak, su ve hava gibi kavramları yaşayarak, hissederek ve eğlenerek öğrenme fırsatı da buluyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Şampiyon Aliağa Helvacı Spor

Milli karatecilerden Başkan Topaloğlu’na ziyaret

Erkek Basketbol Takımı Avrupa Şampiyonluğu’nu hedefliyor! Üsküdar Üniversitesi Erkek Basketbol takımı Süper Lig Şampiyonu oldu!

EÜ’de düzenlenen “3. Yaş Üniversiteleri 1. Spor Şenliği” sona erdi

İzmir’de ilk defa yapılan Aliağa’nın ev sahipliğinde düzenlenen Kuzey Ege Spor Oyunları’na Bergama damga vurdu

Manavgat’ta Deniz Küreği Türkiye Kupası Heyecanı Başlıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Haberi Paylaşın

Facebook
Twitter
LinkedIn