Genel

CHP’li Deniz: “Bir ülkenin itibarı sarayla değil işsizlik sayısıyla ilgilidir”

RİZE – 05.11.2022 – HİBYA – CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, danışma kurulu toplantısında açıklamalarda bulundu.

Yapılan toplantının ardından Cumhuriyet Halk Partisi’ne katılım sağlayan yeni üyelerin rozetlerini İl Başkanı Saltuk Deniz ve partili yöneticiler tarafından takdim edildi.

Danışma kurulunda konuşan İl Başkanı Deniz “Bir ülkenin itibarı işsizlik sayısıyla ilgilidir, sarayı kapatın Çaykur işçilerine ve binlerce insana iş verin.” dedi.

Deniz, açıklamasında “Çaykur bir kamu kuruluşudur, bir istihdam sorunu var, sosyal davranma, sosyal politika üretme sorunu var. Amacı budur zaten bunun. Bu amacına dönük ÇAYKUR’la ilgili üretilen tüm katma değerin Rize’de kalmasını sağlayacak şekilde davrandığımız zaman ÇAYKUR’da çalışan 9300 kişiye kadro da veririz, Rize’de ki işsizlik sorununu da çözeriz. Bu konuda çok iddialıyız, bu konudaki sözümüzü de her yerde söylüyoruz.” ifadelerini kullandı.

CHP’li Deniz konuşmasını şöyle sürdürdü:

“2023 yılı için sarayın günlük harcamanı on sekiz milyona çıkacak. Aylık beş yüz kırk milyon. 9300 kişiyi altı ay daha fazla çalıştırdığınız zaman, üç ay sarayı çalıştırmayıp 9300 kişiye kadro vermiş oluyorsunuz. Demek ki sarayı bütünüyle kapatırsanız binlerce insana daha iş ve yatırım alanı yaratırsınız. Emekliye daha çok para verirsiniz, işçiye daha çok para verirsiniz. İtibardan ödün vermeyiz dedikleri için, itibardan ödün vermiyorsun ama milleti de yoksulluğa, işsizliğe mahkûm ediyorsun. Bir ülkenin itibarı işsizlik sayısıyla ilgilidir. Bir ülkenin itibarı çalıştırdığı vatandaşlarıyla kurmuş olduğu ilişkidir. Vatandaşlarınız açlık sınırında yaşıyorsa, vatandaşlarınız borç içinde yüzüyorsa sizin ne itibarınız olacak ki.  Hiçbir itibarınız olmaz. Bizim itibarımız vatandaşlarımızın itibarıyla aynı olacak. Çocukları aç yatmayacak, kendileri işsiz kalmayacaklar, borç içinde yaşamayacaklar. Böyle bir ülkeyi kurduğumuz zaman bizim en büyük itibarımız bu olacak.”

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu