Ara

Çin: “Açık iş birliği tarihsel bir eğilimdir”

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Wang Wenbin, açık iş birliğinin tarihsel genel eğilim olduğuna, karşılıklı yarar ve kazan-kazan ilkesinin insanların gönüllerinden geldiğine inandıklarını kaydetti.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Son zamanlarda, Çin’deki Alman ve Avustralya ticaret odaları, Çin’deki Alman ve Avustralyalı şirketlere yönelik bir anket düzenledi. Ankete katılanların çoğu Çin’deki pazar fırsatları ve kârları konusunda iyimser. Çin’deki Alman Ticaret Odası, Çin’in salgın önleme politikasındaki son ayarlamanın büyük bir değişiklik olduğunu ve Çin pazarının ölçeğinin ve potansiyelinin birçok Alman şirketi için hala eşsiz olduğunu ifade etti. Çin’deki Avustralya Ticaret Odası, anket sonuçlarının Avustralya şirketlerinin Çin pazarına olan arzusunu öne çıkardığını dile getirdi. Wang Wenbin, bugün düzenlenen basın toplantısında konuyla ilgili soruyu yanıtladı.

Wang Wenbin, ankete katılan Alman şirketlerinin yüzde 77’sinin Çin’deki kârlarının önümüzdeki beş yılda artmaya devam edeceğine inandığını, Avustralya şirketlerinin yüzde 66’sının Çin’deki yatırımlarını genişletmeyi planladığını ve yüzde 58’inin Çin’i önümüzdeki üç yıl içinde dünyanın en büyük üç yatırım destinasyonundan biri olarak gördüğünü hatırlattı.

Wang Wenbin, Çin’in salgın önleme ve kontrol ile ekonomik ve sosyal kalkınmanın teşvikini koordine etmede ısrar ettiğine ve salgın önleme ve kontrol önlemlerini zamana ve duruma göre sürekli olarak optimize ettiğine işaret etti. 2020 ve 2021’de küresel insanlık gelişme endeksinin, rekorların başlamasından bu yana iki yıl üst üste gerilediğini dile getiren Wang Wenbin, ancak 2021’de Çin’in bu endeksteki sıralamasının 2019’a kıyasla 6 sıra yükseldiğini belirtti. Wang, 2020 ve 2021’de Çin ekonomisinin iki yıl içinde ortalama yüzde 5,1 büyüdüğünü ve salgın önleme ve kontrol politikasının optimize edilmesiyle birlikte Çin’in ekonomik büyüme hızının artmaya devam edeceğini ifade etti. 

Wang Wenbin, dışa açılma temel politikasına bağlı kalmayı ve açık bir dünya ekonomisinin inşasını teşvik etmeyi sürdüreceklerini ve yabancı yatırım için daha pazar odaklı, yasallaştırılmış ve uluslararası iş ortamı sunmaya hazır olduklarını kaydetti.

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Beylikdüzü Belediyesi, ilçedeki kadınların mental ve fiziksel güçlenmeleri amacıyla öz savunma eğitimleri düzenliyor

Nevşehir Belediyesi tarafından düzenlenen İlkokullar Arası 23 Nisan Halı Saha Futbol Turnuvası Çeyrek Final Müsabakaları tamamlandı

Corendon Tennis Club Kemer açıldı

TOSFED Yıldızını Arıyor Kayıtları Açıldı

Bornova 1877’den Göz Dolduran Performans

Anadolu Efes, Play-In Etabında Evinde Virtus Bologna’yı Ağırlıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Haberi Paylaşın

Facebook
Twitter
LinkedIn