Çin ekonomisi, 2023’te enflasyon ve istihdama odaklanacak

Çin merkezi ekonomi çalışmaları yıllık toplantısı 15-16 Aralık günlerinde başkent Beijing’de yapıldı.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Çin merkezi ekonomi çalışmaları yıllık toplantısı 15-16 Aralık günlerinde başkent Beijing’de yapıldı. Toplantıda, 2022 yılındaki ekonomik faaliyetler değerlendirilirken, 2023 yılına dair ekonomik düzenlemeler açıklandı. Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Genel Sekreteri ve Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping’in toplantıda yaptığı konuşma, Çin ekonomisinin gelecek dönemde izleyeceği rotayı çizdi.

Toplantıda, mevcut ekonomik durum sıkıntılar ile fırsatların bir arada bulunduğu bir dönem olarak değerlendirildi. Çin ekonomisinin toparlanmasının üzerindeki baskılar, arzdaki düşüş gibi faktörler nedeniyle büyük olmayı sürdürüyor. Uluslararası ortamın çalkantılı durumu da Çin ekonomisine etkiler getiriyor.

Öte yandan avantajlar ve yeni ümitler de mevcut. Çin ekonomisi, güçlü direnç, geniş potansiyel ve dinamizme sahip. Buna ilaveten, ilgili politikaların etkilerinin de görülmesiyle gelecek yıl ekonominin yükselişe geçmesi bekleniyor.

Sıkıntılar ile fırsatların bir arada bulunduğu dönemde, güven hayati önem taşıyor. Toplantıda, ekonomi çalışmalarının en iyi şekilde yerine getirilmesi gerekliliği de vurgulandı. Toplantıda, sorunların doğru bir şekilde değerlendirilmesinin piyasaya olan güveni de artıracağına işaret edildi. Toplantıda, gelecekteki çalışmalarda yine istikrarlı şekilde ilerlemeye önem verileceği de belirtildi.

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

TVF Kadınlar 1. Ligi’nin 11. haftası

Eczacıbaşı Dynavit, dünya üçüncüsü

Altınpark Yüzme Havuzu inşaatı tüm hızıyla devam ediyor

AXA Sigorta Efeler Ligi Metin Görgün Sezonu’nun 13. hafta maçları

TVF Kadınlar 1. Ligi’nin 11. hafta maç programı

Eczacıbaşı Dynavit, Imoco Conegliano’ya mağlup oldu

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haberi Paylaşın

Facebook
Twitter
LinkedIn