Çin’in dev market zinciri, Almanya’da yeni konseptli şubelerini açıyor

Çinli JD.com’un alt kuruluşlarından biri olan Ochama, Avrupa’da, gıda maddeleri için 26 tane teslim alma noktası veya gidip alma yeri oluşturdu.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Çinli JD.com’un alt kuruluşlarından biri olan Ochama, Avrupa’da, gıda maddeleri için 26 tane teslim alma noktası veya gidip alma yeri oluşturdu. Böylece Almanya’da ilk kez müşteriler taze ve derin dondurulmuş market ürünlerini buralardan alıp evlerine getirebilecek.

“Click&Collect” adlı sistemin işleyişi şöyle: Müşteri ihtiyacı olan ürünleri internetten sipariş ediyor. Ancak genellikle yapıldığı gibi bunlar evin kapısına getirilmiyor, teslim alma noktalarına götürülüyor. Ondan sonra müşteri gıda ürünlerini seçip torbaya dolduruyor, bedelini ödüyor ve istediği zaman gidip onları teslim alıyor.

Bu yeni sistemin marketten direkt eve teslim veya klasik olarak markete gidip alışveriş yöntemlerine kıyasla önemli bir avantajı var. Normal bir iş gününde birçok insan evinde olmuyor; o durumda eve servis de markete bizzat gidip alışveriş yapmak da mümkün değil. İşte Çin’in bu çevrimiçi dev şirketi ürünlerin istendiği zaman ve mağazaların açık olduğu saatler dışında da bizzat alınma olanağını sağlıyor. 

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

TVF Kadınlar 1. Ligi’nin 11. haftası

Eczacıbaşı Dynavit, dünya üçüncüsü

Altınpark Yüzme Havuzu inşaatı tüm hızıyla devam ediyor

AXA Sigorta Efeler Ligi Metin Görgün Sezonu’nun 13. hafta maçları

TVF Kadınlar 1. Ligi’nin 11. hafta maç programı

Eczacıbaşı Dynavit, Imoco Conegliano’ya mağlup oldu

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haberi Paylaşın

Facebook
Twitter
LinkedIn