Çinli uzmandan uyarı: Ocak-şubat aylarında Covid-19 yeniden pik yapacak

Covid-19 salgınına karşı bilimsel çalışmalarda yer alan önde gelen araştırmacılardan Prof. Zhang Boli, salgınla mücadeleye dair politikanın düzenlenmesinden sonra kısa sürede enfekte olan kişilerin sayısının artacağını, ancak genel
Facebook
Twitter
LinkedIn

Covid-19 salgınına karşı bilimsel çalışmalarda yer alan önde gelen araştırmacılardan Prof. Zhang Boli, salgınla mücadeleye dair politikanın düzenlenmesinden sonra kısa sürede enfekte olan kişilerin sayısının artacağını, ancak genel durumun iyiye gittiğini ve salgının ocak-şubat döneminde zirveye ulaştıktan sonra hayatın normale döneceğini söyledi. 

Zhang Boli bugün katıldığı sağlık konulu forumda yaptığı konuşmada, baharda çiçeklerin açmasıyla insanların çalışma, yaşam ve öğrenimlerinin adım adım salgından etkilenmeyeceğini dile getirdi.

Zhang Boli ayrıca, Çin vatandaşlarının kendileri iyi korumaları ve henüz aşılanmamış vatandaşların bir an önce aşılanması önerisinde bulundu. Zhang, enfekte olduktan sonra 6 ay içinde tekrar enfekte olma oranının düşük olmasına rağmen, virüsün hala durmadan mutasyona uğrayarak bazı farklılıkları olan alt varyantlar yarattığını hatırlattı.

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

TVF Kadınlar 1. Ligi’nin 11. haftası

Eczacıbaşı Dynavit, dünya üçüncüsü

Altınpark Yüzme Havuzu inşaatı tüm hızıyla devam ediyor

AXA Sigorta Efeler Ligi Metin Görgün Sezonu’nun 13. hafta maçları

TVF Kadınlar 1. Ligi’nin 11. hafta maç programı

Eczacıbaşı Dynavit, Imoco Conegliano’ya mağlup oldu

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haberi Paylaşın

Facebook
Twitter
LinkedIn