Ara

Devfest İstanbul rekor katılımla gerçekleşti

100 ülke ve 555 şehirde şubeleri olan, tamamı gönüllülerden oluşan ve kar amacı gütmeyen yazılım geliştiricilerin oluşturduğu topluluk Google Developer Groups(Google Geliştirici Grupları) şubeleri her yıl Devfest konferansları
Facebook
Twitter
LinkedIn

100 ülke ve 555 şehirde şubeleri olan, tamamı gönüllülerden oluşan ve kar amacı gütmeyen yazılım geliştiricilerin oluşturduğu topluluk Google Developer Groups(Google Geliştirici Grupları) şubeleri her yıl Devfest konferansları düzenleyerek teknoloji sektörüne büyük katkılar sağlıyor. Bu yılki Devfest İstanbul konferansı 11 Aralık’ta rekor katılımla gerçekleşti.

Türkiye’nin ve dünyanın birçok yerinden gelen katılımcı ve konuşmacılar Google Developer Groups(GDG)’nin İstanbul şubesi olan GDG İstanbul’un 11 Aralık 2022 tarihinde düzenlediği Devfest İstanbul etkinliği için 2022 Unıq Hall’da buluştular. En son pandemi öncesi 2019’da yüz yüze gerçekleşen etkinliğe pandemi sonrasında büyük ilgi oluştu. Etkinliğe 2000 kişinin üzerinde katılım sağlayarak Devfest Istanbul 2022 bir rekorla Avrupa’nın en büyük Devfest etkinliği olmayı başardı.

Google, Meta, Amazon gibi dünyanın önde gelen teknoloji firmalarından da konuşmacıların bulunduğu etkinlikte dört ayrı salonda yapay zeka, bulut bilişim, mobil uygulama geliştirme ve diğer teknoloji alanlarında farklı bir çok konuda toplam 45 sunum yapıldı. Öne çıkan konuşmacılardan bazıları Lemi Orhan Ergin, Hadi Tok, İrem Kömürcü, George Kortsaridis, Elif Bilgin, Damian Burke, Fatih Kadir Akın, Barış Yesugey, Uğur Umutluoğlu ve Yusuf Sarıgöz’dü.

Etkinlikte yapılan sunumların yanı sıra katılımcılar yazılım sektöründe benzer ilgi alanlarına sahip kişilerle ve uzmanlar ile tanışma fırsatı buldu. Eğlenceli etkinliklerin de düzenlediği Devfest ile GDG Istanbul, önemli bir başarıya imza attı ve önceki yıllarda olduğu gibi katılımcı ve konuşmacılardan olumlu geri dönüşler aldı.

Beylikdüzü Belediyesi, ilçedeki kadınların mental ve fiziksel güçlenmeleri amacıyla öz savunma eğitimleri düzenliyor

Nevşehir Belediyesi tarafından düzenlenen İlkokullar Arası 23 Nisan Halı Saha Futbol Turnuvası Çeyrek Final Müsabakaları tamamlandı

Corendon Tennis Club Kemer açıldı

TOSFED Yıldızını Arıyor Kayıtları Açıldı

Bornova 1877’den Göz Dolduran Performans

Anadolu Efes, Play-In Etabında Evinde Virtus Bologna’yı Ağırlıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Haberi Paylaşın

Facebook
Twitter
LinkedIn