En İyi Filmler IMDb Hangileridir?

Facebook
Twitter
LinkedIn
En İyi Filmler IMDb

IMDb Türkçe karşılığı, İnternet Film Veri Tabanı’dır. Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi, en efsane filmlerinin ise bu veri tabanında gösterildiğini söylemek mümkündür. Özellikle filmlerin belirli izleyici puanlarına tabi tutulması ise seçim konusunda büyük bir avantajdır. Peki IMBd top 250 listesi en efsane 5 filmi hangisidir? Efsane filmler listesi nedir? İşte En İyi Filmler IMDb listesi ilk 5!

En İyi Filmler IMDb 2021

2021 yılı güncel verileri temel alındığında En İyi Filmler IMDb listesi ilk 5 aşağıda verildiği gibidir.

  1. Fight Club

En İyi Filmler IMDb

139 dakika uzunluğunda olan ve IMDb puanı 8,8 olan film, Dram filmidir. Filmin ana konusunu şeytani bir sabun üreticisi ve uykusuz bir ofis çalışanı arasındaki ilişkilerin oluşturduğunu söylemek mümkündür. Bu iki isim, ilerleyen süreçlerde bu iki sıfattan çok daha fazlasına dönüşecek ve bir yeraltı dövüş kulübünün oluşumunu sağlayacaklardır.

  1. The Godfather 2

Film bir suç draması serisinin ikincisidir. Özellikle drama ile adrenalini bir arada yaşamak isteyen kişiler için 202 dakika uzunluğundaki bu film idealdir. Asıl dikkat çekici olan ise 1974 yapımı olan bu filmin, günümüzde hala IMDb  En İyi Filmler ilk 5’te yer alıyor olmasıdır.

  1. The Godfather

En İyi Filmler IMDb efsane filmler listesi

Efsane filmler listesi 3. Sırasında Baba, yani The Godfather serisinin ilk filmi yer almaktadır. 1972 yılı yapımı olan ve 175 dakika uzunluğunda olduğu bilinen filmin konusu, organize bir suç hanedanının en sayılan ismi olan, yaşayan patriği olarak görülen ismin gizli hanedanlığını pek de istekli olmayan oğluna bırakmasıdır.

  1. The Dark Knight

Türkçesi kara şövalye olan film, 152 dakika uzunluğundadır. 2008 yapımı olan film, efsane filmler listesi 2. Sırasında yer almıştır. Filmin konusu ise Batman’ın Joker olarak bilinen ve Gotham halkını tehdit eden kaosa karşı mücadele etmesi ve adaletsizliğe savaş açmasıdır.

Bu da ilginizi çekebilir: 365 Gün Film Bunca Eleştiri Neden?

  1. Esaretin Bedeli

En İyi Filmler IMDb

Ve En İyi Filmler IMDb listesinin zirvesi; Esaretin Bedeli. 1994 yapımı olan film, en efsane filmler listesi daimi üyesidir. IMDb puanı 9.3 olan film, listenin 1. Sırasında yer almaktadır. 142 dakika uzunluğunda olan ve konusu Dram olarak belirlenen filmin konusu ise hapisteki iki adamın birbirine bağlanışı ve bu adamların farklı yollarla da olsa kurtuluşu bulmasıdır. Film, nezaketin önemini gözler önüne sermektedir.

TVF Kadınlar 1. Ligi’nin 11. haftası

Eczacıbaşı Dynavit, dünya üçüncüsü

Altınpark Yüzme Havuzu inşaatı tüm hızıyla devam ediyor

AXA Sigorta Efeler Ligi Metin Görgün Sezonu’nun 13. hafta maçları

TVF Kadınlar 1. Ligi’nin 11. hafta maç programı

Eczacıbaşı Dynavit, Imoco Conegliano’ya mağlup oldu

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haberi Paylaşın

Facebook
Twitter
LinkedIn