Erbakan: “En çok 6’lı masadaki muhafazakar partilere hayret ediyorum”

Erbakan, partisinin Karabük 2. Olağan Kongresi’nde partililere seslendi. Yeniden Refah Partisi’nin kurulduğu günden bu yana kısa sürede büyük ...
Facebook
Twitter
LinkedIn


Erbakan, partisinin Karabük 2. Olağan Kongresi’nde partililere seslendi.

Yeniden Refah Partisi’nin kurulduğu günden bu yana kısa sürede büyük mesafe kaydettiğini belirten Erbakan, “Diğer havası ve parası bol partilerin 14 senede kat edecekleri mesafeyi 4 sene gibi kısa bir zamanda kat ettik. 300 bine yakın resmi üye sayımızla, 100 bini aşkın sandık müşahidimiz ve milyonlarca gönüllüsüyle, teşkilatlarımızın gece gündüz gayretli çalışmalarıyla milletimizin gönlünde taht kurduk ve milletin görüşü ‘Milli Görüş’ bir kez daha yanardağ gibi patlıyor.” dedi.

Erbakan, iktidarın Türkiye’nin ekonomik gerçeklerinden koptuğunu iddia ederek, ”Bir tarafta milyonlarca dar gelirli bir tarafta imtiyazlılar… Bir kalemde milyarlık vergi borçları silinen imtiyazlı holdingler. Zenginin daha zengin fakirin daha fakir olduğu bir Türkiye… Paylaşımda adalet olmaması bu vahim tablonun sebebidir. İktidarın beslediği 4 canavar yüzünden bu millete imkan kalkmıyor. İktidar sadece bu sene bütçeden 329 milyar lira faiz ödemesi yapacak. Faizi sevmeyenler haline bakın? Bir de sevseler ne olacak? Bu yıl 70 milyar lira imtiyazlı holdinglerin yap-işlet- devret projelerinden garanti ödemesi, 100 milyar lira kur korumalı mevduat hesabının ödemesi, en az 50 milyar lira israfa giden para ile birlikte bir senede 550 milyar lira bu 4 tane canavara gidecek. Bu canavarları besledikçe işçiye, esnafa, emekliye vatandaşa para kalmaz tabii. Ülkede kaynak var, imkan var ama paylaşımda adalet yok. Üstüne bir de OVP’ye göre önümüzdeki 3 sene daha iktidarda kalırsa 2 trilyon daha faiz ödemesi yapacaklarını söylüyorlar. Önce imtiyazlılar anlayışının sonucu bu.” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında 6’lı masa toplantılarına da değinen Fatih Erbakan, şunları kaydetti:

”Geçen hafta 7. kez buluşan ve daha henüz aday dahi çıkaramayan 6’lı masadaki muhafazakar partilere hayret ediyorum. İlk işi İstanbul Sözleşmesi’ni geri getirmek olanlardan bu millete, bu ülkeye hayır gelir mi? İstanbul Sözleşmesi ne demek? Toplumsal cinsiyet eşitliği demek. Eşcinsel evlilikleri, erkek erkeğe, kadın kadına evliklerin yasal alt yapısını oluşturmak üzere ortaya konulan sözleşmedir. Bu sözleşmeyi gelir gelmez yürürlüğe sokacak 6’lı masa ve o masada oturan muhafazakar tabana hitap ettiğini söyleyen partilere de hayret ediyorum. Nasıl o masada oturmaya devam ediyorsunuz? ‘Efendim Erbakan hocamız da CHP ile koalisyon yaptı’, ya Erbakan hoca CHP ile koalisyon yapıp onlara MSP’nin parti programında yazan icraatları yaptırdı. Sen Erbakan hoca ile bir misin Allah aşkına? O koalisyonda 600 imam hatip lisesi ile 5 bin Kur’an kursu açıldı Türkiye’de, senin haberin var mı? CHP ile ortak oldu ama Erbakan hoca CHP’yi MSP’nin çizgisine çekti. Sen şimdi CHP ile ortak olup, İstanbul Sözleşmesi’ni geri getirmeye alet oluyorsun. Bugün vatandaşımız da şunu görüyor ki masa da kasa da aynı kapıya çıkıyor. İkisinden de bu millete hayır gelmesi mümkün değil.” 

Hibya Haber Ajansı

TVF Kadınlar 1. Ligi’nin 11. haftası

Eczacıbaşı Dynavit, dünya üçüncüsü

Altınpark Yüzme Havuzu inşaatı tüm hızıyla devam ediyor

AXA Sigorta Efeler Ligi Metin Görgün Sezonu’nun 13. hafta maçları

TVF Kadınlar 1. Ligi’nin 11. hafta maç programı

Eczacıbaşı Dynavit, Imoco Conegliano’ya mağlup oldu

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haberi Paylaşın

Facebook
Twitter
LinkedIn