Ara

Fındıkzade Çukurbostan Yaşam Merkezi’nde Bezmialem Vakıf Üniversitesi’nin “Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Günleri” Başladı!

20-24 Mayıs tarihleri arasında Bezmialem Vakıf Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından Fındıkzade Çukurbostan Yaşam Merkezi'nde düzenlenen “Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Günleri” etkinliği, toplumun ağız ve diş sağlığı bilincini yaygınlaştırmayı amaçlıyor.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından organize edilen “Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Günleri” etkinliği, 20-24 Mayıs tarihleri arasında Fındıkzade Çukurbostan Yaşam Merkezi’nde gerçekleştiriliyor.

Bu etkinlikte fakültenin 5. sınıf öğrencileri, deneyimli hekimlerin gözetiminde halka ağız içi tarama ve ağız muayenesi hizmeti sunuyor. Ayrıca katılımcılara oral hijyenin önemi ve doğru ağız bakım teknikleri hakkında kapsamlı eğitimler de veriliyor.

Etkinlik süresince toplumun ağız ve diş sağlığı bilincini artırmayı hedefleyen çeşitli seminerler ve bilgilendirme oturumları düzenleniyor.

Her yaştan bireyin katılımına açık olan bu etkinlik, sağlıklı bir ağız yapısının genel sağlık üzerindeki etkilerini vurgulayan önemli mesajlar içeriyor.

Bu sayede toplumun ağız ve diş sağlığını koruma ve geliştirme bilincinin yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Şampiyon Aliağa Helvacı Spor

Milli karatecilerden Başkan Topaloğlu’na ziyaret

Erkek Basketbol Takımı Avrupa Şampiyonluğu’nu hedefliyor! Üsküdar Üniversitesi Erkek Basketbol takımı Süper Lig Şampiyonu oldu!

EÜ’de düzenlenen “3. Yaş Üniversiteleri 1. Spor Şenliği” sona erdi

İzmir’de ilk defa yapılan Aliağa’nın ev sahipliğinde düzenlenen Kuzey Ege Spor Oyunları’na Bergama damga vurdu

Manavgat’ta Deniz Küreği Türkiye Kupası Heyecanı Başlıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Haberi Paylaşın

Facebook
Twitter
LinkedIn