Gündem

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu: “Biz insanlara hizmet için siyaset yapıyoruz”

Yapıcıoğlu, Fransa’nın başkenti Paris’te yaşayan gurbetçilerle bir araya geldi.

Siyasetin insana hizmet merkezli yapılması gerektiğini aktaran Yapıcıoğlu, “Parti programımızın hemen başında insana, kainata, eşyaya, insanların birbiriyle ilişkilerine ışık tutacak işin temelini attık ve o temelde şu cümlelerle parti programına giriş yaptık. ‘Cenabı Hak, dünya ve içindeki her şeyi insanoğlunun ihtiyaçlarını karşılamak için var etmiş ve bütün kainatı insan hizmetine sunmuştur. En güzel şekilde yaratılan insanın bu fıtratına daha sonra dışarıdan kötü niyetle yapılan müdahaleler sonucunda bütün bir insanlık kaybetmiştir. İş mecrasından çıkınca hepimiz kaybettik. Bu müdahaleler sonucu bozulan fıtrat yeniden yapılandırılmalıdır.’ dedik.” ifadesini kullandı.

Yapıcıoğlu, insanı merkeze aldıklarını ve bütün insanların Allah tarafından yaratıldığını, sadece insanların değil kainatın da yine bir yaratıcısının olduğunu ve ilişkilerin buna göre düzenlenmesi gerektiğini, dünyadaki her şeyin de insan için olduğunu söylediklerini belirterek, ”Elbette dünyadaki her şey insanın hizmeti için yaratılmış ise bunun tabii sonucu olarak mutlak surette siyaset de insan için yapılmalıdır. Yani insan merkezli olmak zorundadır.” dedi.

Siyasi duruşlarını açıklayan Yapıcıoğlu, şöyle devam etti:

”Siyasetimiz meşru bir çerçevede yapılacaktır. O çerçevenin dışına çıkmamak için azami gayret sarf edeceğiz. Ne demek istiyoruz? Siyasetle ilgilenen, takip edenler şunu görmüştür, görüyordur. Bundan sonra da korkarım ki görmeye devam edecektir. Ehli siyasetin büyük bir kısmı siyaseti insanlara hükmetmek ve onun gibi insanlara hükmetme yarışında olan diğer rakiplerini alt etmek için her yolu mubah görmek gibi bir yanlışın içerisindedirler. Onlara göre siyaset insanlara hükmetmek için yapılır, yönetim makamlarına gelmek için yapılır. Ta ki o yönetim makamına gelenler diğerlerine yön ve istikamet çizsin, onlara sınır çizsin, onları belli bir yöne doğru sevk etsin. Ama biz insan merkezli siyasetimizi insana hizmet için yapıyoruz.”

Program, gurbetçilerin sorduğu sorular ve Yapıcıoğlu’nun cevaplarının ardından son buldu.

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu