Ara

Instagram’dan Para Kazanma Yolları

Facebook
Twitter
LinkedIn
Instagram'dan para kazanma

Instagram, günümüzde ver olan en popüler platformlardan bir tanesidir. Genel olarak sosyalleşmek amacı ile kullanılan bu uygulamanın bir de kazanç getirme boyutu vardır. Peki Instagram’dan para kazanma gerçekten mümkün müdür? İşte sizin derlediğimiz bilgiler!

Instagram’dan Para Kazanma Yolları

Instagram'dan para kazanma

Öncelikle şunu söyleyelim; söz konusu platform üzerinden para kazanabilmek için belirli bir takipçi kitlesine ulaşmış olmak gereklidir. Yani herhangi bir hesap ile gelir elde etmeye başlamak mümkün değildir. Bu sebeple ilk amacınız, Instagram takipçilerinizi arttırmak olmalıdır. Bu konu ile ilgili detaylara buradan ulaşmanız mümkündür. Mevcut yazımızda belirli bir kitleye ulaşmış olan hesaplar için gelir elde etme yolları ele alınacaktır. Peki Instagram’dan para kazanma yolları nelerdir?

  1. Sponsorlu Paylaşım ile Instagram’dan Para Kazanma

Instagram’dan para kazanma yollarının en popüler olanı, şüphesiz sponsorlu paylaşımdır. Bunun temel mantığı şudur;

Instagram üzerinden belirli bir kitleye ulaşmış olan kişilerin elde ettikleri bir güven ve sevgi mevcuttur. Bunun bilincinde olan ürün ve hizmet satıcılarının da bu güven ve sevgiye dayanarak fenomenlere ürün gönderdiklerini ve bu sayede söz konusu güven ve sevgiyi kendi ürünleri için de kazandırdıklarını söylemek mümkündür.

  1. Link Yönlendirme

Aslında bakıldığında temel mantık aynıdır. Ancak burada doğrudan bir ürünün tanıtımını doğrudan yapmaktan ve ürünün güvenilirliğini arttırmaktan ziyade, doğrudan ürünün satışına teşvik etme durumu söz konusudur. Özellikle Trendyol, bu yönteme yoğun olarak başvuran bir firmadır. Fenomenlerin sürekli olarak Trendyol üzerinden satışı gerçekleştirilen ürünlere link vermesi ve bu sayede satışı desteklemesi, bu duruma verilebilecek en güzel örnektir.

  1. Ürün & Hizmet Satışı

Dikkat edildiği zaman fark edileceği üzere, belirli bir popülarite elde etmiş olan fenomenlerin büyük bir kısmının kendi markaları mevcuttur. Öncelikle belirli bir kitle elde eden fenomenlerin ardından kendi markalarını oluşturarak doğrudan satış yapmaya başladıkları her açıdan gözlemlenebilir bir durumdur.

  1. Strateji ile Instagram’dan Para Kazanma

“Yahu sürekli popüler hesaplar için öneri verdiniz. Popüler olmayan hesaplar için öneriniz yok mu?” dediğinizi duyar gibiyiz. Elbette ki var. Ancak bunun için öncelikle belirli stratejilerin uygulanması gerekiyor. Bunu ise şöyle dile getirebiliriz.

Öncelikle popüler bir hesaba sahip olmadan satış yapabilmenin ve gelir elde etmenin ilk yolu, henüz keşfedilmemiş olan bir fikir bulmanızdır. Ya da keşfedilen fikirde ufak değişiklikler yaparak daha çok kişiye hitap etme seçeneğiniz de mevcuttur. Ardından yapacağınız çeşitli hasthag çalışmaları ve ürün hediye etme uygulamaları ise ciddi gelirler elde etmeniz mümkündür. Bu da küçük hesaplar için Instagram’dan para kazanma yolu önerisidir.

Şampiyon Aliağa Helvacı Spor

Milli karatecilerden Başkan Topaloğlu’na ziyaret

Erkek Basketbol Takımı Avrupa Şampiyonluğu’nu hedefliyor! Üsküdar Üniversitesi Erkek Basketbol takımı Süper Lig Şampiyonu oldu!

EÜ’de düzenlenen “3. Yaş Üniversiteleri 1. Spor Şenliği” sona erdi

İzmir’de ilk defa yapılan Aliağa’nın ev sahipliğinde düzenlenen Kuzey Ege Spor Oyunları’na Bergama damga vurdu

Manavgat’ta Deniz Küreği Türkiye Kupası Heyecanı Başlıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Haberi Paylaşın

Facebook
Twitter
LinkedIn