Ara

İzmir ve Mersin’de operasyon

Facebook
Twitter
LinkedIn

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince Mersin ve İzmir’de yürütülen operasyonlarda 14 milyon 28 bin adet boş makaron, 384 bin adet doldurulmuş sigara ve 192 kilogram kaçak tütün ele geçirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Gümrük Muhafaza ekiplerince tütün ve tütün mamülleri kaçakçılığı ile mücadele çalışmaları kapsamında yürütülen istihbarat faaliyetleri sonucunda, Mersin’de kaçak sigara üreticilerinin üretim yeri ve depolama olarak kullandığı 2 farklı adres tespit edildi.

Takip altına alınan söz konusu adreslerde, bandrolsüz makaronlar olduğunun tespit edilmesi üzerine harekete geçildi. Gümrük Muhafaza ekiplerince adreslere eş zamanlı olarak yapılan baskınlarda toplam 11 milyon 400 bin adet kaçak makaron (filtresiz sigara kağıdı) yakalandı.

İzmir’de tespit edilen depoda milyonlarca makaron ele geçirildi

Gerçekleştirilen diğer operasyonda, İzmir Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri saha araştırması ve istihbarat çalışması neticesinde İzmir’in Bornova ilçesinde bir adresin yasadışı sigara üreticileri tarafından depo olarak kullanıldığını tespit etti.

Söz konusu adresle ilgili tüm bilgiler derlenerek savcılıktan operasyon için izin alındı. Alınan arama izni ile birlikte harekete geçen Gümrük Muhafaza ekiplerinin şüpheli adreste yaptıkları aramada, 2 milyon 628 bin adet boş makaron, 384 bin adet doldurulmuş sigara ve 192 kilogram kaçak tütün ele geçirildi.

Gümrük Muhafaza ekiplerinin başarılı operasyonları sonucu ele geçirilen milyonlarca makaronun içerisinin kaçak tütünle doldurularak sigara üretilmesi ve bu sigaraların yasadışı yollardan piyasaya sürülmesi engellendi.

Operasyonlarda yakalanan toplam 14 milyon 28 bin adet boş makarona, 384 bin adet doldurulmuş sigara ve 192 kilogram kaçak tütüne el konuldu.  Olaylarla ilgili Cumhuriyet Başsavcılıkları nezdinde yürütülen soruşturmalara devam ediliyor.

Şampiyon Aliağa Helvacı Spor

Milli karatecilerden Başkan Topaloğlu’na ziyaret

Erkek Basketbol Takımı Avrupa Şampiyonluğu’nu hedefliyor! Üsküdar Üniversitesi Erkek Basketbol takımı Süper Lig Şampiyonu oldu!

EÜ’de düzenlenen “3. Yaş Üniversiteleri 1. Spor Şenliği” sona erdi

İzmir’de ilk defa yapılan Aliağa’nın ev sahipliğinde düzenlenen Kuzey Ege Spor Oyunları’na Bergama damga vurdu

Manavgat’ta Deniz Küreği Türkiye Kupası Heyecanı Başlıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Haberi Paylaşın

Facebook
Twitter
LinkedIn