Ara

Kadın Doğum Uzmanı İçin Adalet Sağlandı!

Hekimsen Balıkesir Burhaniye'de kadın doğum uzmanının adalet zaferini kazandığını duyurdu.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Balıkesir ili Burhaniye ilçesinde Kadın Doğum Uzmanı olarak görev yapan Hekimsen üyesi olan doktorun, branşında tek uzman hekim olduğu hastanede, boş kadroya atama yapılmadığı ve fiilen çalışan başka bir kadın doğum uzmanı bulunmadığı halde, 15 gün icap nöbeti yazılmasıyla ilgili açılan dava sonuçlandı.

Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası (Hekimsen) konuyla ilgili X Platformu’ndan yayınladığı açıklamada şu bilgilere yer verdi: “İlk derece mahkemesinin davayı reddetmesi üzerine yapılan istinaf başvurusu sonucunda önemli bir karar alındı. İstinaf başvurusu sonucunda; istinaf başvurumuzun kabulüne, Balıkesir İdare Mahkemesi’nin davanın reddine ilişkin kararının kaldırılmasına, branşında tek uzman hekim olan doktorun icap nöbeti tutturulmasına ilişkin idari işlemin hukuka aykırı bulunarak iptaline karar verilmiştir. Bu kararla birlikte, Burhaniye Devlet Hastanesi’nde çalışan Kadın Doğum Uzmanı üyemizin, kadro eksikliği nedeniyle ağır nöbet yükü altında bırakılmasının hukuka aykırı olduğu tescillenmiş oldu. Bu karar, tek uzman hekimlerin üzerindeki haksız yükün kaldırılması açısından emsal teşkil edecek nitelikte olup, adaletin yerini bulduğunu göstermektedir.”

(Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Şampiyon Aliağa Helvacı Spor

Milli karatecilerden Başkan Topaloğlu’na ziyaret

Erkek Basketbol Takımı Avrupa Şampiyonluğu’nu hedefliyor! Üsküdar Üniversitesi Erkek Basketbol takımı Süper Lig Şampiyonu oldu!

EÜ’de düzenlenen “3. Yaş Üniversiteleri 1. Spor Şenliği” sona erdi

İzmir’de ilk defa yapılan Aliağa’nın ev sahipliğinde düzenlenen Kuzey Ege Spor Oyunları’na Bergama damga vurdu

Manavgat’ta Deniz Küreği Türkiye Kupası Heyecanı Başlıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Haberi Paylaşın

Facebook
Twitter
LinkedIn