Genel

Kağıthane’den öğrencilere “Afet Farkındalık ve İlkyardım Eğitimleri”

Kağıthane Belediyesi Sivil Savunma Amirliği uzmanları tarafından verilen eğitimlerde öğrencilere; çök-kapan-tutun hareketleri, afetlere karşı binalarda alınması gereken tedbirler, toplanma alanlarının kullanımı; bayılma, kanama, soluk borusu tıkanmaları ve hafif yaralanmalarda yapılacak ilkyardımlar öğretiliyor.

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin eğitimleri öğrencilerle birlikte takip etti. Afetlerin değil tedbirsizliğin can yaktığını belirten Başkan Öztekin; ” Kağıthane Belediyesi olarak ilçemizde afetlere karşı tüm tedbirlerimizi aldık. Depreme dayanıksız binaları yıkarak kentsel dönüşümle yeniledik. 99 olan afet toplanma alanlarımızın sayısını 175’e çıkardık. Toplanma alanlarına kare kodlu okuma sistemi getirdik.” dedi.

Düzenli olarak tahliye, yerleştirme ve planlama tatbikatları gerçekleştirdiklerinin altını çizen Başkan Öztekin, “Deprem başta olmak üzere olası afetlere karşı etkin mücadele vermek ve ilçeyi depreme hazır bir ilçe haline getirmek adına Kâğıthane Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi’ni kurduk. Şehirdeki 90 noktayı 24 saat canlı olarak izleyebiliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kağıthane Belediyesi’nin okullardaki Afet Farkındalık ve İlkyardım Eğitimleri eğitim dönemi boyunca devam edecek. Eğitime katılan öğrencilerin tümüne Kağıthane Belediyesi tarafından 4 GB’lık mobil internet paketi de hediye ediliyor.

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu