Gündem

Kılıçdaroğlu: “Kara paradan evlatlarımızın payına uyuşturucu düştü, peki ya onların çocuklarına?”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılılçdaroğlu, sosyal medya hesabından bu gece CHP Gençlik Kolları Başkanı Gençosman Killik ile Londra’da hamburger yerken çekilmiş bir fotoğrafını paylaştı. Kılıçdaroğlu paylaşımına, “Hamburgerimizi yedik, saat 22.00’de görüşmek üzere” notunu düşerek yurttaşlara saat 22:00 için randevu verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, “Kara paradan evlatlarımızın payına uyuşturucu düştü. Peki ya onların çocuklarına?” notuyla bir video yayımladı.

Kılıçdaroğlu, video mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Sevgili halkım biliyorsunuz bu aralar ortamı bulandırmak için aile, anayasa konuşanlar var. Ne tesadüftür ki dünyanın neresine gitsem birilerinin ailesiyle karşılaşıyoruz. Bazen NewYork’taki gökdelenlerde bazen Man Adası’ndaki banka hesablarında.

Aile demişken bugün Londra’da Chelsea’yi size tanıtmaya geldim. Türkiye’den kara parasını kaçıran bazı sözüm ona aileler ama gerçekte çeteler gayrimenkullerini tek tek bu semte dizdiler.

Diyorlarki Bay Kemaller iktidara gelince kaçacak yerimiz olsun. Bakın, ey çeteler! kaçmayı düşündüğünüz sokaktayım şu an. Ne yaptığınızı, ne yapacağını gayet iyi biliyorum. Önce kara parayı Türkiye’ye sokuyorsunuz yıkayıp paklayıp günlerce aklıyorsunuz sonra dışarı geri çıkarıp aileleriniz için yatırıma çeviriyorsunuz. Ne ala dünya değil mi.?

Hazinemizin 1 kuruşunu dahi yanınıza bırakırsam namerdim. Göreceksiniz siz aileyi. Bakın sevgili halkım bu seçimde iki Türkiye var önünüzde birini seçeksiniz. ilki kara para ile beşli çetelerin daha da zengin edildiği bizim çocuklarımıza ise uyuşturucunun kaldığı bir  Türkiye.  Diğer Türkiye ise temiz, teknolojik, iklim dostu yatırımları olan gençlerimizi sokaklardan kurtaran, girişimci evlerine yerleştiren yepyeni pırıl pırıl çok güzel bir Türkiye.

O Türkiye’de baronlara yer yok. Mafyaya yer yok. Çetelere yer yok. orada fotoromanlara da yer yok, olmayacakta zaten. İşte ben bu parlak Türkiye için 4 gündür yatırımcılarla konuşuyorum.

Önce dünyada toplamda 5 trilyon dolarlık fon yöneten yatırım bankalarıyla görüştük. Bugün toplamda 100 milyar sterlin yatırım yapmış 14 devasa fon ile görüştük. Akşam ise 342 milyar dolarlık büyüklüğü ile dünynın en büyük teknoloji yatırımlarını yapan bir yatırım grubu ile görüşeceğim.

Sevgili gençler sizin ihtiyacınız olan parayı buldum. Tüm dünyaya ilham vereceksiniz emin olun ve göreceksiniz güzel Türkiye’yi nasıl birlikte inşa edeceğimizi. Haydi görüşürüz.”

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu