Ara

Kıskançlık Duygusundan Kurtulmak Yolları

Facebook
Twitter
LinkedIn
Kıskançlık duygusundan kurtulmak

Kıskançlık duygusu hayatımızı olumlu ve olumsuz pek çok yönde etkileyen duygular arasındadır. Bu duyguyu  doğru anlamda yönetebilmek  ikili ilişkilerin  düzgün ilerlemesi açısından son derece önem arz etmektedir.  Kıskançlık duygusundan kurtulmak için kişi kendini belirli noktalarda frenlemeyi bilmelidir. Bu duygunun olumsuz etkilerinden kurtulmak için yapılması gerekenler haberin detaylarında…

Kıskançlık Duygusundan Kurtulmak İçin 6 Yol!

Kıskançlık duygusundan kurtulmak

Kıskançlık duygusu, yalnızca karşı tarafı değil bu duyguyu  yaşayan kişiye de rahatsızlık vermektedir. Mutluluğu bir noktada engelleyebilecek  ve sizi sürekli aksi bir kişiliğe  sokan bu olumsuz tutumdan kurtulmanın  tabii ki de pek çok yolu vardır.  Kıskançlık duygusundan kurtulmak için uzmanlardan 6 öneri;

  • “Kıskançlığın Sebebini Bul”

Bu duyguyla baş etmenin ilk basamağı sizi kıskandıran şeyi bulmaktır. Şöyle ki “abartan taraf siz misiniz” yoksa “ güvensiz olan partneriniz mi”?

  • Kendi Beden Dilini Fark Et”

Bazen sorun karşı tarafından hareketleri değil, sizin hareketleriniz olabilir. Karşı tarafı yargılamadan dışarıdan nasıl göründüğünüze nasıl davrandığınıza bakmalısınız.

  • “ Kötüyü Çağırma!”

Örneğin; parteriniz dışarı çıkmak istediğini söylediğinde aklına gelen şey ilk olarak aldatma ise, ne yazık ki sorun sizde. Aşırıya kaçan her duygu psikolojik bir sorundur. Olumlu şeyleri düşünmeye çalışmalı ve karşı tarafa güvenmeyi öğrenmelisiniz.

  • “ Başkalarıyla Kıyas Yapma”

Kıskançlık duygusunun en büyük nedeni “özgüven” eksikliğidir. Kendinizi sürekli başkalarıyla kıyaslamak doğru bir davranış değil bilakis özgüveninizi büyük oranda etkileyen bir durumdur. Unutmayın ki partneriniz “sizi” tercih etti.

  • “ Odak Noktanız Kendiniz Olsun

Sevgiliniz veya en yakın arkadaşınız haricinde bir sosyal yaşantınız yoksa kıskançlık duygusu sürekli canlı kalacaktır. Bunun yerine kendinize yeni hobiler veya arkadaşlar edinmelisiniz.  Tek başınıza kalmaktan mutlu olmalı ve bu duruma alışmalısınız. Bu tutum kıskançlık duygusundan kurtulmak için size yardım olacaktır.

  • “ Yokluğuna Hazırlıklı Ol”

“O yoksa ben ne yaparım” tarzı düşünceler en toksik olanlarıdır. Bu tarz düşünceler kıskançlık duygusunu artırır. Elbet ki o olmadan da hayatına devam edebilirsin. Hem de kimseye ihtiyacın olmadan..! Bu düşüncelere kendini biran önce alıştırmalısın.

Kıskançlık Duygusu Normal Mi?

Kıskançlık duygusu, her insanda var olan ve normal kabul edilen bir duygudur. Bu duygunun aşırıya kaçmayı kişiyi olumsuz bir insan yapmaktadır. Her hangi bir duyguyu aşırı yaşamak psikoloji biliminde sorun olarak kabul edilmektedir. Bu tarz bir durumla karşı karşıya kalan kişi uzman bir kişiden yardım almalıdır.

Bu da ilginizi çekebilir: Erkeklerde Kıskançlık Belirtileri Nelerdir?

Beylikdüzü Belediyesi, ilçedeki kadınların mental ve fiziksel güçlenmeleri amacıyla öz savunma eğitimleri düzenliyor

Nevşehir Belediyesi tarafından düzenlenen İlkokullar Arası 23 Nisan Halı Saha Futbol Turnuvası Çeyrek Final Müsabakaları tamamlandı

Corendon Tennis Club Kemer açıldı

TOSFED Yıldızını Arıyor Kayıtları Açıldı

Bornova 1877’den Göz Dolduran Performans

Anadolu Efes, Play-In Etabında Evinde Virtus Bologna’yı Ağırlıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Haberi Paylaşın

Facebook
Twitter
LinkedIn