KYK Yurt Başvuru Sonuçları Açıklandı Mı?

Facebook
Twitter
LinkedIn
KYK Yurt Başvuru Sonuçları

Açılımı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu olan KYK, her sene öğrencilere yurt ve burs veya kredi desteğinde bulunur. Öğrenciler önceden belirlenen zamanda bu iki fırsat için başvuru yapar. Bu sene yapılan başvurular için tarih ise 12 Eylül olarak belirlenmişti. Peki 12 Eylül’de alınan başvurular açıklandı mı? KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı mı? İşte detaylar!

Bu da dikkatinizi çekebilir: Üniversite İçin Valiz Hazırlama Rehberi!

KYK Yurt Başvuru Sonuçları Açıklandı Mı 2021?

KYK Yurt Başvuru Sonuçları

Üniversite okumak için çeşitli şehirlere gidecek olan öğrencileri konaklama endişesi sardı. Nerede kalacağını düşünen öğrencilerin büyük bir kısmı se KYK yurtları için başvuruda bulundu. Özellikle her sene yapılan bu başvuruların geçen sene online eğitim sebebi ile yapılmaması, bu hususta bir yoğunluğun oluşmasına neden oldu. Öyle ki, bu sebeple hem başvurular geç yapıldı hem de sonuçlar geç açıklanacağı için üniversitelerin açılma tarihi gecikti. Peki KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı mı?

KYK Yurt Başvuruları Sonucu Ne Zaman Açıklanacak?

12 Eylül saat 23:59’a kadar gerçekleştirilen KYK yut başvurularının sonuçları ne yazık ki henüz açıklanmadı. Öğrencilerin bu konuda var olan ciddi bir merakı söz konusu. Peki KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

Şöyle ki, geçmiş yıllar baz alınarak konuşulduğunda şu bilgi verilebilir; önceki yıllarda yapılan sonuçlar ortalama 1 ila 2 hafta içerisinde açıklandı. Bu sene de açıklanma sürecinin  benzer bir aralıkta gerçekleşeceği düşünülüyor. Sonuçlara ise Gençlik ve Spor Bakanlığı internet sitesinden bakılabilir. Giriş için e-Devlet şifresi bilgileri yeterli oluyor.

Başvuru sorgulama yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

TVF Kadınlar 1. Ligi’nin 11. haftası

Eczacıbaşı Dynavit, dünya üçüncüsü

Altınpark Yüzme Havuzu inşaatı tüm hızıyla devam ediyor

AXA Sigorta Efeler Ligi Metin Görgün Sezonu’nun 13. hafta maçları

TVF Kadınlar 1. Ligi’nin 11. hafta maç programı

Eczacıbaşı Dynavit, Imoco Conegliano’ya mağlup oldu

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haberi Paylaşın

Facebook
Twitter
LinkedIn