Ara

Majesteleri Kral Charles III, British Council’ın yeni Patronu ilan edildi

Birleşik Krallık'ın kültürel ilişkiler ve eğitim fırsatlarından sorumlu kuruluşu British Council, 1984 yılından göreve gelene kadar Patron Yardımcısı olarak görev yapan Majesteleri Kral Charles III'ü yeni Patronu olarak ilan etti.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Bu görevi daha önce, Eylül 2022’deki vefatına kadar Majesteleri Kraliçe II. Elizabeth yürüttü. 

British Council web sayfasında açıklandığı üzere: ‘Birleşik Krallık ile dünya ülkeleri arasında bağlantı, anlayış ve güven inşa etme çalışmalarımızı onun himayesinde sürdürme fırsatına sahip olmaktan onur duyuyoruz‘.

2024’te 90. kuruluş yıldönümünü kutlayan British Council, Majestelerinin kültürel mirası koruma, çevre ve eğitim projeleri gibi uzun süredir ilgi duyduğu alanlarla örtüşen alanlarda çalışmaktadır. Bu nedenle Majesteleri yıllar boyunca bu kuruluşla pek çok iş birliği gerçekleştirerek British Council’ın Birleşik Krallık ve dünya çapındaki pek çok projesini destekleyerek hayati bir rol oynadı.  

1984 yılında, Patron Yardımcılığı görevini üstlendikten bir gün sonra, British Council’ın 50. yıldönümünü kutlamak üzere Kensington Sarayı’nda bir resepsiyon vererek kutladı. Majesteleri ayrıca Nepal’den Nijerya’ya, Küba’dan Türkiye, Fransa, Almanya, Özbekistan, Polonya, Yunanistan, İtalya, Slovenya, İsviçre ve Romanya gibi çeşitli Avrupa ülkelerine kadar British Council projelerini ziyaret etti. 

Majesteleri Kral Charles III, Patron Yardımcısı olarak görev yaptığı süre boyunca devam ettiği ve şimdi de Patron olarak Birleşik Krallık’a dikkat çekmede ve dünya sahnesindeki profilini korumada ayrılmaz bir rol oynamaya devam edecektir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Şampiyon Aliağa Helvacı Spor

Milli karatecilerden Başkan Topaloğlu’na ziyaret

Erkek Basketbol Takımı Avrupa Şampiyonluğu’nu hedefliyor! Üsküdar Üniversitesi Erkek Basketbol takımı Süper Lig Şampiyonu oldu!

EÜ’de düzenlenen “3. Yaş Üniversiteleri 1. Spor Şenliği” sona erdi

İzmir’de ilk defa yapılan Aliağa’nın ev sahipliğinde düzenlenen Kuzey Ege Spor Oyunları’na Bergama damga vurdu

Manavgat’ta Deniz Küreği Türkiye Kupası Heyecanı Başlıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Haberi Paylaşın

Facebook
Twitter
LinkedIn