Megan İs Missing Konusu Ne?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Megan İs Missing Konusu

Özellikle Tiktok uygulaması ile birlikte trend olan ve sosyal medyada sık sık konuşulmaya başlanan bir fil ve konusu ile karşınızdayız. Bu metnimizde Megan İs Missing’in konusu nedir? Megan İs Missing Konusu gerçek mi? Noktalarına değineceğiz. İşte detaylar…

Megan İs Missing Konusu; 2 Kayıp Genç Kız

Megan İs Missing Konusu

Film aslında 2011 yapıtıdır. Yayınlandığı yılın en viral yapıtları arasında yer almayı da başarmıştır. Ancak ülkemizde ve dünya genelinde yeniden gündeme gelmesini sağlayan, tiktok uygulamasıdır. Çünkü Megan İs Missing Konusu sebebiyle gerçek olması, filmde olayın gerçeğinden sahneler bulunması insanların dikkatini çekmiştir. Peki bu korku ve drama filminin konusu nedir? İşte detaylar…

Gelelim filmin konusuna… filmde iki yakın arkadaş olan genç kız var. Megan ve Amy. Megan okulun en popüler kızlarının başında geliyor. Sevilen, ilgi gören bir kız. Üstelik partilerin, eğlencelerin aranan ismi. Amy ise bir o kadar utangaç, filmdeki yapısı ile ezik ve dışlanan bir karakter. Ancak bu iki karakter arasında müthiş bir dostluk ilişkisi var.

Megan İs Missing Konusu itibari ile merkezinde yer alan bu iki arkadaştan popüler olan Megan’ın bir internette bir çocuk ile tanışmasıyla olaylar adeta tepe taklak olur. Henüz 14 yaşında olan Megan, Josh adında bir çocuk ile tanır. Josh, kendisini utangaç biri olarak tanımlar. Üstelik kamerasının bozuk olduğunu söyleyerek hiçbir zaman görüntülü konuşmayı teklif etmez. Ancak eninde sonunda konu görüşmeye gelir ve Megan ile Josh buluşur. Ardından Megan ortadan kaybolur.

Megan’ın ortadan kaybolmasının üzerine herkes Amy’i suçlamaya başlar. Ardından bu genç kız Josh’a ulaşır. Bu şekilde gelişen olayların ardından Amy de kaybolur. Özellikle belirtelim ki filmin sonu hiç iyi bitmiyor. Eğer bu tür dramatik olayları kaldıramıyorsanız, lütfen filmi izlemeyi iki kere düşünün.

Filmden Toplumsal Mesaj

Megan İs Missing filmi konusu kesinlikle gerçek. Olaylar, henüz 12 yaşında olan ve Allen Devi isimli kişi tarafından taciz edilerek öldürülen genç bir kızın yaşadıklarından uyarlanmış. Filmin yönetmeni olan Michael Goi ise filmde olanları biraz daha dramatize ederek anlatmış. Bunun temel nedeni ise insanların internet üzerinden edinilen arkadaşlıklar konusunda temkinli davranmalarını sağlamak.

Bu da ilginizi çekebilir: Bumblebee Ne Demek? Filmin Konusu

TVF Kadınlar 1. Ligi’nin 11. haftası

Eczacıbaşı Dynavit, dünya üçüncüsü

Altınpark Yüzme Havuzu inşaatı tüm hızıyla devam ediyor

AXA Sigorta Efeler Ligi Metin Görgün Sezonu’nun 13. hafta maçları

TVF Kadınlar 1. Ligi’nin 11. hafta maç programı

Eczacıbaşı Dynavit, Imoco Conegliano’ya mağlup oldu

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haberi Paylaşın

Facebook
Twitter
LinkedIn