Memleket Partili Sayan: “Sığınmacılara harcayacağınız parayı bu ülkenin evlatlarına harcayın”

Facebook
Twitter
LinkedIn

Memleket Partisi Sözcüsü İpek Özkal Sayan, Memleket Partisi genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Öğrencilerin ve gençlerin sorunlarını gündemine alan Sayan: “Ellerinizi gençlerin umutlarının üstünden ve ceplerinden çekin! Sığınmacılara harcayacağınız parayı bu ülkenin pırıl pırıl vatan evlatları için harcayın. KYK kredilerindeki faiz ödemesini kaldırın, kredi borçlarını yeniden yapılandırın, iletişim vergisini, kitaplara koyduğunuz vergiyi kaldırın, öğrencilere barınma ücretsiz olsun. Sonuç olarak; Gençlerin barınmasını, beslenmesini, seyahat etmesini, kitap okumasını dahi sağlayamayan bu iktidar gidicidir! Gençler gönderecek sizi yakındır!” dedi.

Memleket Partisi Sözcüsü Sayan, şöyle devam etti:

“Sığınmacıları ülkeye doldurdunuz, gençleri işsiz bıraktınız, özgürlüklerini sınırladınız. Yetmedi! Şu an en temel ihtiyaçları olan yemek ve barınmayı dahi karşılayamayacak haldeler. Tabela üniversiteleriniz dolsun diye üniversite sınavında barajı kaldırdınız ama öğrencilerin farklı şehirde bir üniversitede okuyabilmek için cebinde para bırakmadınız! Yurt sorunları, ev kiraları derken şimdi otobüs bileti bile alamayacak hale geldiler. Otobüs biletleri el yakıyor! Kredi kartına 12 taksitli bilet satışı var! Gençler yazıyor. Kitap alıp okuyamıyoruz diyorlar! 2021 yılının zam şampiyonu kağıt oldu. % 168 zam!

KYK yurtlarına yapılan dev %80’lik zam! Bu nedir biliyor musunuz? Bu gençleri cemaat ve tarikat yurtlarına mahkum etmektir! Bu KYK kredilerini doğrudan KYK yurt parası olarak geri almak demektir! Bu asgari ücrete yaptığınız telafi artışını da aynı gün eritmek demektir.”

TVF Kadınlar 1. Ligi’nin 11. haftası

Eczacıbaşı Dynavit, dünya üçüncüsü

Altınpark Yüzme Havuzu inşaatı tüm hızıyla devam ediyor

AXA Sigorta Efeler Ligi Metin Görgün Sezonu’nun 13. hafta maçları

TVF Kadınlar 1. Ligi’nin 11. hafta maç programı

Eczacıbaşı Dynavit, Imoco Conegliano’ya mağlup oldu

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haberi Paylaşın

Facebook
Twitter
LinkedIn