Genel

Şehit polisin adı Akdeniz’de yaşayacak

MERSİN – 07.11.2022 – HİBYA – Oylamada Cumhur İttifakı, CHP ve Bağımsız üyeler ‘evet’ oyu verirken, HDP grubu ise teklife çekimser kaldı.

Akdeniz Belediye Meclisi, kasım ayı ilk toplantısını, M. Mustafa Gültak Başkanlığı’nda gerçekleştirdi. Yoklama ile başlayan toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sürdü. Ardından Çay mahallesinde yapımı tamamlanan 416 dairenin 182’si için hak sahipleri arasında yapılan kura çekimi ile Akdeniz Belediyesi’nin ilk kez Kürkçü mahallesinde kurulumunu gerçekleştirdiği sıcak ve soğuk asfalt üretim plentini tanıtan kısa filmin gösterimi yapıldı.

Narenciye Festivali’ne yapılacak destek görüşülecek

Farklı birimlerden gelen önergelerin komisyonlara havalesinden sonra Meclis gündemine geçildi. Toplantıda, 12-13 Kasım 2022 tarihlerinde yapılacak 8’inci Uluslararası Mersin Narenciye Festivali’ne, belediyenin yapacağı maddi desteğin belirlenmesiyle ilgili teklif komisyonlara sevk edildi.

Şehit polisin adı Akdeniz’de yaşayacak

Meclis toplantısında, Mezitli ilçesinde bulunan Tece Polis Evine geçen eylül ayında yapılan terör saldırısı sonucu çıkan çatışmada Şehit olan Polis Memuru Sedat Gezer’in isminin; Nusratiye mahallesi 5019 sokak üzerinde bulunan 23 Evler Parkı’na verilmesiyle ilgili teklif de görüşüldü. Başkan Gültak’ın, komisyonlardan geldiği gibi oylamaya sunduğu teklif ile adı geçen parkın adının; “Şehit Polis Sedat Gezer Parkı” olarak değiştirilmesi Meclis üyelerinin oyçokluğu ile kabul edildi. Yapılan oylama sırasında HDP’li 7 üye ise, söz konusu teklife karşı ‘çekimser’ yönde oy kullandı.

Belediye şirketinin sermayesi 10 milyon TL’ye yükseldi

Sermayesinin tamamı Akdeniz Belediyesi’ne ait Akdeniz İmar İnşaat Kültür Orman Ürünleri Tarım Turizm Ticaret A.Ş.nin; Mersin Kargıcık Turizm ve Yatırım A.Ş.nin sermaye artırımına katılabilmesi için sermayesinin 10 milyon TL’ye yükselmesi amacıyla Başkan Gültak’a yetki verilmesini içeren konu, Başkan Gültak tarafından idareden geldiği gibi oylamaya sunuldu. Belediye şirketinin sermayesinin artırımını esas alan konu, Meclis üyelerinin oyçokluğu ile kabul edildi.

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu