Ara

Sıfır Atık Projesi ile geri dönüşümde öncü adımlar

Edremit Belediyesi, çevre koruma ve sürdürülebilirlik konularında attığı adımlarla ön plana çıkıyor.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Sıfır Atık Projesi kapsamında, Ekolojik Çevre Geri Dönüşüm Ltd. Şti. ile iş birliği yaparak ilçe sınırları içerisinde tekstil geri dönüşümü için önemli adımlar atıyor.

Edremit Belediyesi’nin Sıfır Atık Projesi kapsamında Temizlik İşleri, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve uygulayıcı firma Ekolojik Çevre Geri Dönüşüm Ltd. Şti. tarafından gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında; İlçe genelinde belirlenen noktalara yerleştirilen Tekstil Kumbaraları, çevreye duyarlı vatandaşların katkılarıyla tekstil atıkları toplanıyor. Bu atıklar, geri dönüşüm sürecine alınıp içerisindeki kullanılabilir malzemeler ayrıştırılarak tekrar kullanıma kazandırılıyor.

Geri dönüşüm sürecinde önemli bir rol oynayan bu çalışmalarda, toplanan malzemeler iplik haline getirilerek ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere kıyafet üretiminde kullanılıyor. Edremit Belediyesi, bu kıyafetleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak hem geri dönüşüme katkı sağlıyor hem de sosyal sorumluluk bilincini ön plana çıkarıyor.

Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş, belediyeciliğin sadece çöp toplayıp yol yapmak olmadığını, hayatın her alanında vatandaşın yanında olması gerektiğini belirterek çevreye duyarlılık ve geri dönüşüm bilincinin artırılmasına yönelik bu adımlarla hem örnek bir model oluşturduklarını hem de sosyal sorumluluk anlamında önemli görevi yerine getirdiklerini ifade etti.

Projeye katkılarından dolayı Sosyal Yardım İşleri Müdürü Faruk Utku Yılmaz’a, Temizlik İşleri Müdürü İsmail Hakkı Akkoyun’a ve Ekolojik Çevre Geri Dönüşüm Ltd. Şti. adına İşletme Müdürü Engin Sağdıç ve Çevre Mühendisi Gökçe Güner’e teşekkürlerini iletti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Şampiyon Aliağa Helvacı Spor

Milli karatecilerden Başkan Topaloğlu’na ziyaret

Erkek Basketbol Takımı Avrupa Şampiyonluğu’nu hedefliyor! Üsküdar Üniversitesi Erkek Basketbol takımı Süper Lig Şampiyonu oldu!

EÜ’de düzenlenen “3. Yaş Üniversiteleri 1. Spor Şenliği” sona erdi

İzmir’de ilk defa yapılan Aliağa’nın ev sahipliğinde düzenlenen Kuzey Ege Spor Oyunları’na Bergama damga vurdu

Manavgat’ta Deniz Küreği Türkiye Kupası Heyecanı Başlıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Haberi Paylaşın

Facebook
Twitter
LinkedIn