Ekonomi

Şirket haberleri

ALFAS – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler 9 – 10 – 11 Kasım’da toplanacak.

AKGRT – 2012,2011,2010 ve 2009 yılına ait sovtaj işlemlerinde BSMV’ye ilişkin Vergi Mahkemesi nezdinde açılan davada, vergi mahkemesi tarafından şirket lehine verilen karara istinaden Vergi Dairesi’nin Danıştay’a temyiz başvurusunda bulunduğu açıklandı.

BARMA – Halka arzdan elde edilen fonun 84,5 milyon TL’sinin borç ödemelerinde, 141,3 milyon TL’sinin işletme sermayesi ihtiyaçlarında kullanıldığı açıklandı.

BIOEN –

Şirketin bağlı ortaklığı Doğu Star Elektrik Üretim’in işletmecisi olduğu İnegöl Biyogaz Elektrik Üretim Tesisinin 7,070 MWe olan kurulu gücünün 8,484 MWe ye çıkarılması için yapılan başvurunun kısmi kabul işleminin gerçekleştiği açıklandı.

500 milyon TL’ye kadar kira sertifikası ihraç edilmesine karar verildiği açıklandı.

CIMSA – 2 milyar TL’ye kadar kira sertifikası ihraç edilmesine karar verildiği açıklandı.

EDATA & KIMMR & LUKSK – VBTS kapsamında şirket paylarına 6 Aralık’a kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

ETILR – Halkalı İstanbul Sarayları Franchise Şubesi’nin kapanması ve şube işletmecisinin mevcut haklarının 30 Haziran 2023 tarihine kadar dondurulmasına karar verildiği açıklandı.

FONET – İtalya merkezli GPI S.p.A. şirketi ile görüşmelerin sonlandırıldığı açıklandı.

GESAN –

Şirketin ENJSA ile Kentsa Hibrit GES Saha Kurulum İşleri kapsamında 1,3 milyon dolar bedelle anlaşma sağladığı açıklandı.

Şirketin Serhat Atık Geri Kazanım Madencilik ile Ankara’da bulunan tesis için Çatı GES yapılması kapsamında 0,36 milyon dolarlık anlaşma sağladığı açıklandı.

GEDZA – GES amacıyla komple yeni yatırım olarak yapılan başvurunun onaylandığı açıklandı.

GUBRF – 2 milyar TL’ye kadar kira sertifikası ihraç edilmesine karar verildiği açıklandı.

ISMEN – 48 gün vadeli 430,5 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

MTRYO – VBTS kapsamında şirket paylarına 6 Aralık’a kadar emir paketi tedbiri getirildi.

NTGAZ – VBTS kapsamında şirket paylarına 6 Aralık’a kadar brüt takas tedbiri getirilirken, açığa satış ve kredili işlem yasağı da 6 Aralık’a kadar uzatıldı.

MERCN – Halka arzdan elde edilen fonun 62,3 milyon TL’sinin işletme sermayesinde, 20,7 milyon TL’sinin tesis ve depo alan yatırımlarında, 46,7 milyon TL’sinin ise finansal borç ödemelerinde kullanıldığı açıklandı.

MIATK – Halka arzdan elde edilen fonun %30’unun Ar – Ge çalışmaları için altyapı kapasite artırımlarında, %4,70’inin reorganizasyon, satış ve kârlılık artışı odaklı süreçlerin artırılması amacıyla, %10’unun kısa vadeli borç kapamalarında, %1,13’ünün yurt dışı ofisinde, %22,36’sının ise işletme sermayesinde kullanıldığı açıklandı.

QNBFB –

91 gün vadeli 607,5 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

192 gün vadeli 25,5 milyon sterlin tutarında borçlanma aracı ihraç edildi.

PRKME – Şirket bağlı ortaklığı Konya Ilgın, tesis tamamlama süresinin 66 ay uzatılması suretiyle sahip olduğu 2013 tarihli ve 49 yıl süreli elektrik üretim lisansının tadil edilmesi amacıyla EPDK’ya yapılan başvurunun olumsuz karşılandığı açıklandı.

SASA – Borsa tarafından şirket paylarına 6 Aralık’a kadar emir paketi tedbiri getirildi.

SMRTG – Şirketin Kuzey Doğu Anadolu bölgesinde yerleşik bir Kamu Kurumuna ait GES kurulumunda gerekli ekipmanlar ve montajları işi ihalesine verilen 46,3 milyon TL’lik teklifin en uygun teklif olduğu ve sözleşme imzalandığının açıklanması sonrasında, ihalenin iptal edildiği açıklandı.

THYAO – Şirketin hissedarları olduğu TSI, TCI ve Cornea şirketlerinin TCI Kabin İçi Sistemleri çatısı altında birleştirilmesine, Kibar Holding’in TSI’daki %50 paylarının THYAO tarafından satın alınmasına, Havelsan’nın Cornea’daki %20 payının THYAO tarafından satın alınmasına karar verildiği açıklandı.

VAKBN – 91 gün vadeli 270 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

VESTL – Rus basınında çıkan, şirketin %100 bağlı ortaklığı Vestel CIS Ltd.’in Rusya’daki beyaz eşya ve televizyon fabrikasının yeniden üretimine başlayacağı haberinin gerçeği yansıtmadığı açıklandı.

YKSLN – Şirketin Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Basketbol Takımı’nın resmi sponsoru olduğu açıklandı.

ZOREN – Şirketin %100 bağlı ortaklığı Zorlu Elektrik Enerjisi’nin toplam 500MWe elektrik depolama kapasitesine sahip olacak iki ayrı lokasyonda Müstakil Elektrik Depolama Tesisi kurulumu için EPDK’ya lisans başvurusu yaptığı açıklandı.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu