Ara

Şirket haberleri

YKBNK – 120 gün vadeli 468,9 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
Facebook
Twitter
LinkedIn

AHGAZ – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler bugün ve yarın toplanacak.

ARCLK – Şirketin Indesit International JSC ve Whirlpool RUS LLC hisselerinin alımı kapsamında satın alım üst limiti 261,4 milyon euro olarak kesinleştiği açıklandı.

BEYAZ – 500 milyon TL’ye kadar borçlanma aracı ihraç edilmesine karar verildiği açıklandı.

BRKVY – Şirket payları Borsa’da bugün işlem görmeye başlayacak.

CRDFA – 90 gün vadeli 50 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

DAGI & FRIGO & GENIL & METRO & MZHLD – VBTS kapsamında şirket paylarına 13 Ocak’a kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

DERHL – Şirketin bağlı ortaklığı Vizyon Global’in Nobel Pazarlama ile var olan Dimes markaları ürünlerin İstanbul Avrupa yakasında bazı bölgelere dağıtımına ilişkin sözleşmesinin sonlandırıldığı, Meybuz Gıda ile Meysu markalı ürünlerin satış ve dağıtımı için bayilik sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

DGGYO –

Sonat Kaymaz Invalue Danışmanlık ile bir yıl süreli Sürdürülebilirlik Yönetimi Danışmanlığı Sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

200 milyon TL tutarında iki yıl vadeli kredi limiti temin edildiği açıklandı.

EKGYO – Cer İstanbul projesi kapsamında bir blokta revizyona gidildiği, 4 olan Ticari Ünite sayısı 33 adet olacak şekilde Tadilat Yapı Ruhsatının alındığı açıklandı.

FLAP – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 200 milyon TL’den 400 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

FONET – Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü ile 36 ay süreli SBYS Hizmet Alımı sözleşmesinin 61,9 milyon TL bedelle sözleşme imzalandığı açıklandı.

GLRYH – A1 Capital’in halka arzı için esas sözleşme tadili başvurusunun olumlu karşılandığı halka arz için SPK’ya başvuru yapılacağı açıklandı.

GESAN –

Şirketin %70 bağlı ortaklığı Europower Enerji’nin TEİAŞ tarafından gerçekleştirilen 4.Kısım 700 Adet 170kv Ayırıcı Alımı konulu ihaleye girdiği ve 98,7 milyon TL bedelle en avantajlı teklifin verildiği açıklandı.

Şirketin %70 bağlı ortaklığı Europower Enerji’nin Toroslar Elektrik tarafından gerçekleştirilen Pano Alımı İşi ihalesine girerek 1,1 milyon dolar ile en avantajlı teklifin verildiği açıklandı.

HURGZ – İzmir DPC Şubesi’nin basım faaliyetlerinin sona erdirilmesine karar verildiği açıklandı.

KOZAL – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 500 milyon TL’den 5 milyar TL’ye yükseltilmesi Ticaret Bakanlığı tarafından onaylandı.

LIDER – Halka arzdan elde edilen fonun 196,9 milyon TL’lik kısmının yeni taşıt alımlarında, 7,1 milyon TL’lik kısmının borç ödemelerinde, 22,7 milyon TL’nin filo kiralama faaliyetlerinde kullanıldığı açıklandı.

MANAS – Voleybol AXA Sigorta Efeler Liginde yer alan, Hatay Büyükşehir Belediyespor takımının ismine Manas Enerji eklenerek Manas Enerji Hatay Büyükşehir Belediyespor olduğu açıklandı.

OSMEN – 91 gün vadeli 92,8 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

ORGE – Şirketin İstanbul’da inşası devam etmekte olan Bakırköy – Kirazlı Metro Projesi’nin, İlkyuva ve Haznedar İstasyonları Elektrik Taahhüt İşlerinin yapımına 1,9 milyon euroluk sözleşme imzalandığı açıklandı.

QNBFB – 98 gün vadeli 31 milyon sterlin tutarında borçlanma aracı ihraç edildi.

PGSUS – JCR Eurasia tarafından şirketin uzun vadeli ulusal notunun AA (tr), not görünümü pozitif ve kısa vadeli ulusal notunun J1+ (tr), not görünümü stabil olarak açıklandı.

PEKGY – Şirketin İspanya’da 7.100 m2 arsa üzerinde mevcut 16 odalı toplam 1.992 m2 inşaat alanına sahip bir adet villa bulunan gayrimenkulün 8,9 milyon euroya alınması için sözleşme imzaladığı açıklandı.

RALYH – Şirketin bağlı ortaklığı Ral Enerji’nin 2 ayrı daha Depolamalı Elektrik Üretim Tesisi Projesi için toplamda 100 MW gücünde RES ve bu santrallere bütünleşik 100 MWsaat kapasiteli bataryalı elektrik depolama tesisi kurmak için EPDK’ya önlisans başvurusunda bulunduğu, bu başvurunun yatırım tutarının 150 milyon dolar, bu başvuru ile birlikte 12 ayrı Depolamalı Elektrik Üretim Tesisi Projesi toplam yatırımının 725 milyon dolara ön görüldüğü açıklandı.

RHEAG – Şirketin %7,5 paya sahip olduğu Laska Teknoloji’nin planlanan 4 faz üretim ünitesinden 1. Fazın tamamlandığı ve ÇED Yönetmeliği kapsamında Geçici Faaliyet İzin Belgesini aldığı açıklandı.

UNLU – Şirketin %100 bağlı ortaklığı İstanbul Varlık Yönetim’in %100 bağlı ortaklığı olan Plato Finansal Danışmanlık’ı devir almak amacıyla kolaylaştırılmış usulde birleşme işlemlerinin tamamlandığı açıklandı.

SASA – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 3 milyar TL’den 15 milyar TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

TERA –

Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler bugün ve yarın toplanacak.

Yurt Dışı İşlem Aracılığı Faaliyet İzni Genişletilmesi için yapılan başvurunun onaylandığı açıklandı.

YKBNK – 120 gün vadeli 468,9 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

ZEDUR – Şirketin %99 bağlı ortaklığı Isparta Elektrik altında %75 paya sahip olacak şekilde Çınar Batarya unvanlı şirket kurulduğu, Çınar Batarya’nın Bataryalı GES projesi için 22 MWm / 15 MWe gücünde GES bu santrale bütünleşik 15MWsaat kapasiteli bataryalı depolama tesisi kurmak için EPDK’ya ön lisans başvurusunda bulunulduğu açıklandı.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Beylikdüzü Belediyesi, ilçedeki kadınların mental ve fiziksel güçlenmeleri amacıyla öz savunma eğitimleri düzenliyor

Nevşehir Belediyesi tarafından düzenlenen İlkokullar Arası 23 Nisan Halı Saha Futbol Turnuvası Çeyrek Final Müsabakaları tamamlandı

Corendon Tennis Club Kemer açıldı

TOSFED Yıldızını Arıyor Kayıtları Açıldı

Bornova 1877’den Göz Dolduran Performans

Anadolu Efes, Play-In Etabında Evinde Virtus Bologna’yı Ağırlıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Haberi Paylaşın

Facebook
Twitter
LinkedIn