Şirket haberleri

MSGYO – Mistral İzmir binasında yer alan, 233 m2 alana sahip konutun 8,5 milyon TL’ye satıldığı açıklandı.
Facebook
Twitter
LinkedIn
  • Oncosem Onkolojik Sistemler’ın 5.950.000 adet payının pay başına 17,50 TL fiyattan halka arzına SPK tarafından onay verildi.
  • 2 Ocak İtibariyle Pazar Değişiklikleri
PAY YENİ PAZAR ESKİ PAZAR
AFYON Z N
ALKA Z N
ASUZU Z N
AYCES N T
AZTEK Z N
BIZIM Z N
BRKSN N T
BRLSM Z N
CEMAS Z N
DGNMO Z N
DYOBY Z N
EGEPO Z N
FENER Z N
GENTS Z N
GOLTS Z N
HKTM Z N
HUNER Z N
KLSYN Z N
MARTI Z N
MERCN Z N
NTGAZ Z N
NUGYO N Z
OYAYO N T
PETUN Z N
PKENT N Z
PNLSN Z N
PNSUT Z N
PRKME Z N
RODRG N T
SANEL N T
SAYAS Z N
UNLU Z N
VERUS N Z
VKGYO Z N
YEOTK Z N
ZOREN Z N
     
Z: Yıldız Pazar    
N: Ana Pazar    
T: Alt Pazar

EYG Gayrimenkul’ün 24.750.000 adet payının pay başına 14,23 TL fiyattan halka arzına SPK tarafından onay verildi.

AHGAZ – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler bugün toplanacak.

AKGRT – Sabancı Ageas Sağlık Sigorta’nın sermayesinin 100.000 TL’den 60 milyon TL’ye çıkarılmasına karar verildiği açıklandı. (Şirket Raporumuz İçin TIKLAYINIZ)

AKSGY – 1 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

BRYAT & OZMDC & KOZAA & KUYAS & NTGAZ – VBTS kapsamında şirket paylarına 13 Ocak’a kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

DAPGM – Şirketin (%51) ile Kuzu Toplu Konut (%49) ortak girişimi ile EKGYO tarafından düzenlenen Muğla Bodrum Türkbükü Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesine en iyi ikinci teklifin verildiği açıklandı.

EKGYO –

Bahçelievler Karat 34 projesinde bir blok ve bu bloğa ait Altyapı ve Çevre Düzenleme İşlerinin Kısmi Kesin Kabul Tutanağının onaylandığı açıklandı.

İstanbul Küçükçekmece Bizim Mahalle 2. Etap 2. Kısım Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi’nin sözleşmesinin Yüklenici OZKGY ile imzalandığı, Arsa Satışı Karşılığı Satış Toplam Gelirinin 9,5 milyar TL, Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Gelir Oranının %30 olduğu açıklandı.

EKIZ – İzmir Menemen’deki arsa üzerinde Tarımsal Amaçlı Soğuk Hava Depoları yapılmasının uygunluğu tespiti için ilgili mevzuat ile aranan projelerin hazırlanması işi ile ilgili Boygar Yapı ile Ön Proje Sözleşmesi imzalanmasına karar verildiği açıklandı.

ESCOM – Şirket iştiraki Alesta Elektronik tarafından Sensegreen şirketine 2,5 milyon dolar değerleme üzerinden %2,5 pay karşılığı iştirak edilmesine karar verildiği açıklandı.

EMKEL – TEİAŞ’ta düzenlenen ihaleye %85 ortaklık payı ile 90,9 milyon TL tutarında teklif verildiği açıklandı.

EUREN – Şirketin 14,7 MW’lik GES projelerinden, 4.6 MW kısmının 14.12.2022 tarihi itibarıyla yasal kabulleri yapılmış olup, devreye alınarak elektrik üretimine başlamıştır.

GESAN –

Şirketin bağlı ortaklığı Europower Enerji’nin %60 paya sahip olduğu 12 adet bağlı ortaklık kurulduğu ve bu şirketler ile Depolamalı Elektrik Tesisi kurulması amacı ile EPDK’ya başvuruların yapıldığı açıklandı.

EBRD tarafından finanse edilen ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı muhtelif bölgelerde yapılacak Gaziantep GES Projesi ihalesinin 33,3 milyon euro bedelle şirket uhdesinde kaldığı açıklandı.

GLYHO –

500 milyon TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

Kasım’da Global Ports Holding limanlarına gelen gemi sayısının 2019 Kasım ayının %96`sı seviyesinde, yolcu sayısının da Kasım’da 2019 seviyesinin %91`i seviyesinde gerçekleştiği açıklandı.

HURGZ – Sporarena Dijital Hizmetler’in faaliyetlerinin sona erdirilmesine karar verildiği açıklandı.

HLGYO – 2 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

KGYO – Şirket tarafından Orka Yapı’yı i kolaylaştırılmış usulde birleşme hükümlerine göre devralmak suretiyle birleşme işlemine ilişkin yapılan başvurunun SPK tarafından olumlu karşılandığı açıklandı.

INFO – Şirket tarafından Hedef Varlık Kiralama unvanlı bir varlık kiralama şirketinin kuruluşu için yapılan başvurunun SPK tarafından onaylandığı açıklandı.

IPEKE & KOZAA & KOZAL – Hamdi Akın İpek, Nevin İpek, Osman Zenginer, Pelin Zenginer ve Ayhan Yurttaş hakkında davanın ertelendiği 22 Haziran’a ertelendiği açıklandı.

MSGYO – Mistral İzmir binasında yer alan, 233 m2 alana sahip konutun 8,5 milyon TL’ye satıldığı açıklandı.

OZKGY –

Şirketin farklı bankalardan toplam 890 milyon TL tutarında kredi kullandığı açıklandı.

Şirketin EKGYO tarafından düzenlenen Muğla Bodrum Türkbükü Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi İhalesi ikinci oturumuna katılmadığı açıklandı.

PSGYO – EKGYO tarafından düzenlenen Muğla Bodrum Türkbükü ihalesinin ikinci oturumuna en iyi teklifin verildiği açıklandı.

RYSAS – Şirket tarafından Adana Sarıçam’daki Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na ait toplam 3.146,28 m2 arsanın 5,3 milyon TL bedel ile satın alındığı açıklandı.

RYGYO – Şirket tarafından Reysaş Turizm’i kolaylaştırılmış usulde birleşme için yapılan başvuru SPK tarafından olumlu karşılandı.

RAYSG – Ocak – Kasım döneminde prim üretimi %138,9 oranında artışla 4,4 milyar TL’ye yükseldi.

TMPOL – Şirketin Sat ve Geri Kirala yöntemine konu ettiği Kayseri’deki Fabrika Binasını, ikinci kez, Sat ve Geri Kirala yöntemi ile Ziraat Katılım Bankası’na satıp finansal kiralama yolu ile hemen geri kiralanmasına karar verildiği açıklandı.

SARKY – Kastamonu Hanönü’ndeki şirkete ait IV. Grup Arama Ruhsatı ile ilgili, maden sahasında arama ruhsat sürecinin devamı olarak planlanan işletme ruhsatı için MAPEG E-maden platformuna gerekli başvuruların yapılması sonrasında, başvurunun uygun bulunduğu açıklandı.

SEGYO – Beyoğlu’ndaki 12 adet bağımsız bölümün 42 milyon TL’ye satıldığı ve satış sonucunda 0,50 milyon TL zarar edildiği açıklandı.

SUWEN – Şirketin çok kanallı zincir mağaza desteği kapsamına alınma başvurusu sonrasında, destek şartlarının sağlandığı, toplam yıllık 20 milyon TL’ye kadar destekleneceği açıklandı.

TERA – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler bugün toplanacak.

TUKAS – Şirketin Torbalı fabrika yerleşkesinde 3,9 MW gücünde çatı üzeri GES yatırımına başlandığı ve yatırım teşvik belgesi için Bakanlığa başvuru yapıldığı açıklandı.

YKBNK –

Yurt dışında 22,4 milyon sterlin tutarında borçlanma aracı ihracı kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

Yurt dışında 30,5 milyon dolar tutarında borçlanma aracı ihracı kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

VAKBN – TURSG’nin VKGYO’da sahip olduğu 7.974.238 adet A Grubu imtiyazlı payların pay başına 5,03 TL fiyat ile satın alındığı açıklandı.

VBTYZ – Şirketin Türkiye’de yerleşik Özel Bir Banka ile Anasistem Yazılımları alımı konusunda 1,9 milyon dolara sözleşme imzaladığı açıklandı.

YAYLA – Akbük Kanalizasyon İnşaatı İşi’nin İller Bankası Altyapı Uygulama Dairesi Başkanlığı tarafından Kesin Kabulünün onaylandığı açıklandı.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

TVF Kadınlar 1. Ligi’nin 11. haftası

Eczacıbaşı Dynavit, dünya üçüncüsü

Altınpark Yüzme Havuzu inşaatı tüm hızıyla devam ediyor

AXA Sigorta Efeler Ligi Metin Görgün Sezonu’nun 13. hafta maçları

TVF Kadınlar 1. Ligi’nin 11. hafta maç programı

Eczacıbaşı Dynavit, Imoco Conegliano’ya mağlup oldu

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haberi Paylaşın

Facebook
Twitter
LinkedIn