EğitimGündem

Üniversitelerde Aşı Zorunlu Mu?

Üniversitelerde PCR Testi Zorunlu Mu Oldu?

Üniversitelerin açılacağı, yüz yüze eğitimin nihayet başlayacağı haberlerinin üzerine insanlarda “Üniversitelerde Aşı Zorunlu Mu ?” sorusunun cevabına yönelik arayış başladı. Peki sahiden de üniversiteye gitmek için aşı zorunlu mu? PCR testi yapmak zorunlu mu? İşte detaylar…

Üniversitelerde Aşı Zorunlu Mu? Son Dakika!

Üniversitelerde Aşı Zorunlu Mu

Gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir basın toplantısı düzenledi. Düzenlediği bu toplantıda yüz yüze eğitim, üniversiteler, personelleri ve akademik personelleri ile ilgili açıklamalar yaptı.  Yaptığı açıklamalarda, “Üniversitelerde Aşı Zorunlu Mu?” sorusunun cevabına da değindi.

6 Eylül’de Yüz Yüze Eğitim Başlıyor!

Erdoğan, yaptığı açıklamalarda, ilk olarak 6 Eylül’de yüz yüze eğitimin başlayacağını duyurdu. Ardından eğitim sürecine dahil olan ve henüz aşı yaptırmayan eğitmenler ile ilgili detaylara değindi. Yapılan açıklamaya göre henüz aşı yaptırmamış olan akademik personel ve personel, haftada en az 2 kere olacak şekilde PCR testi yaptıracak.

Peki öğrenciler için durum nasıl olacak? Öğrenciler için Üniversitelerde Aşı Zorunlu Mu ?Aslında bakılırsa öğrenciler için de durum farklı değil. Öğrenciler de haftada en az 2 kere olacak şekilde PCR testi yaptıracak. Buna ek uçaklarda, şehirlerarası yolculuklarda, sinemalarda, konserlerde ve bunların benzeri toplu faaliyetlerde zorunlu PCR testi uygulaması devreye alınacak.

Recep Tayyip Erdoğan son olarak görmezden gelinen bir gerçeğe değindi ve şu ifadeleri kullandı;

“Son dönemlerde kültürümüzde var olan bir unsur dikkatimi çekiyor. Vatandaşlarımız yeniden tokalaşma, sarılma gibi kültürümüzün temelinde var olan yöntemlere geri dönüş yapmış durumda. Oysa henüz bunun için çok erken. Vatandaşlarımızın bu konuda bir müddet daha sabırlı olmalarını diliyoruz.”

İlgili Makaleler

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu