Ara

Uzman Doktor Maaşı 2021; Doktor Maaşları Ne Kadar?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Uzman doktor maaşı 2021

Özellikle korona virüsü ile karşı karşıya olduğumuz son dönemlerde çeşitli sağlık çalışanlarının aldıkları maaş merak konusu oldu. İnsanlar “Doktor maaşları ne kadar?”, “Uzman doktor maaşları ne kadar?” gibi sorular üzerine araştırma yapmaya başladı. İşte uzman doktor maaşı 2021 tutarları ile ilgili bütün detaylar…

Uzman Doktor Maaşı 2021 Zammı Ne Kadar?

uzman doktor maaşı 2021

Yıl sonu enflasyon oranının da açıklanmasının üzerine doktor maaşlarına zam geldi. Bu da insanların güncel maaş tutarı hakkında araştırma yapmasına sebep oldu.

TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu), Haziran ayı için enflasyon verilerini açıkladı. Açıklanan bu veriler ile birlikte ise emekli aylıklarına ve memur maaşlarına yapılacak zam oranı belli oldu. Bu da yılın ikinci yarısında uygulanacak olan zam oranını gözler önüne serdi. Açıklanan bu zam oranının ise % 8.45 olduğu görüldü.

Doktorlar Ne Kadar Maaş Alıyor 2021

Öncelikle şu hususun açığa kavuşturulmasında fayda vardır. Doktor maaşları, değişken bir yapıya sahiptir. Bunun temel nedeni ise, doktorların kendi içlerinde bazı kategoriye ayrılıyor olmasıdır. Metnimizin başlığına bakıldığında bu ayrım daha anlaşılır bir şekilde görülecektir. Çünkü;

  • Pratisyen doktor,
  • Uzman doktor,
  • Hekim ve
  • Cerrah

Olmak üzere çeşitli doktorluk kategorileri vardır. Bu kategoriler göz önünde bulundurarak uzman doktor maaşı 2021 tutarı için en düşük miktar 6.163 TL olarak belirlenmiştir. Ancak doktorun görev yaptığı yere, hizmet şartlarına ve süresine bağlı olarak bu tutarda değişkenlikler meydana geldiğini söylemek de mümkündür. Ayrıca uzman doktor maaşı üzerinde tutulan nöbetlerin etkilerinin de bulunduğu göz ardı edilmemelidir. Çünkü özellikle virüs ve vakaların artması ile birlikte birçok doktor günlerce nöbet tutmuş, kimileri ise günlerce ailesini, çocuklarını görememiştir.

Doktor maaşları ile ilgili genel bir bilgi verip sınır koymak gerekirse, bulunulan kategoriye, konuma ve hizmet süresine bağlı olarak değişmek şartı ile minimum doktor maaşı zam öncesi 4.000 TL olarak bilinirken, zam sonrası 6.000 TL olarak belirlenmiştir. 2021 yılı için belirlenmiş olan maksimum ücret ise 10.000 TL dolaylarındadır. Ancak bu maaşlar, cerrahi işlem yapmadan alınan maaşlardır. Bu hususa da özellikle dikkat etmekte fayda vardır. Özel sektör için belirlenmiş olan durum ise son derece farklıdır.

Bu da ilginizi çekebilir: SEO Uzmanı Maaşları Ne Kadar? SEO Uzmanı Nedir?

Beylikdüzü Belediyesi, ilçedeki kadınların mental ve fiziksel güçlenmeleri amacıyla öz savunma eğitimleri düzenliyor

Nevşehir Belediyesi tarafından düzenlenen İlkokullar Arası 23 Nisan Halı Saha Futbol Turnuvası Çeyrek Final Müsabakaları tamamlandı

Corendon Tennis Club Kemer açıldı

TOSFED Yıldızını Arıyor Kayıtları Açıldı

Bornova 1877’den Göz Dolduran Performans

Anadolu Efes, Play-In Etabında Evinde Virtus Bologna’yı Ağırlıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Haberi Paylaşın

Facebook
Twitter
LinkedIn