Ara

Xinjiang’ın dış ticaret hacmindeki artış ülkede ilk sırada yer aldı

Urumçi Gümrük İdaresi’nden edinilen bilgiye göre, yılın ilk 11 ayında Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi’nin dış ticaret hacmi, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 59.8’lik artışla, 219 milyar 400 milyon yuana ulaştı.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Urumçi Gümrük İdaresi’nden edinilen bilgiye göre, yılın ilk 11 ayında Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi’nin dış ticaret hacmi, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 59.8’lik artışla, 219 milyar 400 milyon yuana ulaştı. Bu artış, ulusal seviyeden 51.2 puan daha yüksek bir büyüme hızıyla ülkede ilk sırada yer aldı.

Bu yılın başından bu yana, özerk bölge yönetimi salgın önleme ve kontrolü ile ekonomik ve sosyal kalkınmayı etkin bir şekilde koordine ederek, dış ticaretin istikrarını, kalitesini ve sınır kapılarının sorunsuz çalışmasını teşvik etmek için bir dizi politika ve önlemler uyguladı, bölgenin dış ticaret hacminin büyümesi için elverişli koşullar yarattı.

Yılın ilk 11 ayında, Xinjiang’ın ihracat hacmi geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 68,7’lik artışla, 185 milyar 900 milyon yuana, ithalat hacmi ise  yüzde 23,7’lik artışla, 33 milyar 500 milyon yuana ulaştı. Kasım ayında, Xinjiang’ın ithalat ve ihracat hacmi, geçen yılın kasım ayına göre yüzde 56,1’lik artışla 24 milyar 510 milyon yuana ulaşarak, artış hızı açısından ülkede ikinci sırada yer aldı.

Ticaret ortakları açısından, ocak-kasım aylarında Xinjiang’ın beş Orta Asya ülkesine ithalat ve ihracat hacmi geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 67’lik artışla, 166 milyar 900 milyon yuana, Kuşak ve Yol güzergahındaki ülkelere gerçekleştirdiği ihracat ve ithalat hacmi ise yüzde 65,9’luk artışla 198 milyar 620 milyon yuanı buldu.

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Beylikdüzü Belediyesi, ilçedeki kadınların mental ve fiziksel güçlenmeleri amacıyla öz savunma eğitimleri düzenliyor

Nevşehir Belediyesi tarafından düzenlenen İlkokullar Arası 23 Nisan Halı Saha Futbol Turnuvası Çeyrek Final Müsabakaları tamamlandı

Corendon Tennis Club Kemer açıldı

TOSFED Yıldızını Arıyor Kayıtları Açıldı

Bornova 1877’den Göz Dolduran Performans

Anadolu Efes, Play-In Etabında Evinde Virtus Bologna’yı Ağırlıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Haberi Paylaşın

Facebook
Twitter
LinkedIn