GündemPolitikaSon Dakika

Zafer Partisi Şişli İlçe Başkanlığı 1. Olağan Kongresi’ni gerçekleştirdi!

Zafer Partisi Şişli İlçe Başkanlığı, Eğitim ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İlkim YÜKSEL’in de katılımıyla ilk olağan kongresini gerçekleştirdi. Genel başkan yardımcısının yanı sıra Zafer Partisi Genel İdare Kurulu üyelerinden Sedat Timur ve Yakup Kaptan gibi önemli siyaset ve iş insanlarının toplantıya yoğun bir katılım göstermesi de gözlerden kaçmadı.

Yaklaşık 15 ay önce kurulan ve genel başkan Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın çeşitli konulardaki kararlı tutumlarıyla sık sık gündeme gelen Zafer Partisi, Şişli’de ilk olağan kongresini gerçekleştirdi. Özellikle gençler tarafından yoğun bir ilgi gören kongreye atanmış başkan olarak katılım sağlayıp, seçimle başkanlık görevini resmi olarak teslim alan Kerim Sağlamdemir’in konuşması damga vurdu.

“Damarlarımızdaki asil kanın kudretinin farkındayız!”

 

Şişli İlçe Başkanlığı görevine seçilen Kerim Sağlamdemir, gerçekleştirdiği konuşma boyunca ulu önder Atatürk’ün çeşitli söylemlerine değindi. Kararlığını “Hiçbir zorluk bizleri yıldıramayacak. Kendimize inanacağız, kendimize güveneceğiz.” Cümleleriyle dile getiren Sağlamdemir, bu cümleleri Mustafa Kemal Atatürk’ün söylevlerine değindiği şu cümlelerle destekledi. “Ne diyordu Mustafa Kemal Atatürk? Damarlarımızdaki asil kanın kudretinin farkında olan Türk milliyetçileri, bu ülkeyi yönetme iradesi ve idaresindedir.”

Şişlide Dengeler Tamamen Değişecek!

Yola çıktıkları davayı gerçekleştirme şartının birbirine güvenmek olduğunu dile getiren Kerim Sağlamdemir; inanç ve güven dolu kadrosu ile Şişli’de dengelerin tamamen değişeceğini ifade etti. Bununla birlikte kadro olarak iddialarının “Türkiye’de değişimin Şişli’den başlaması” olduğunu dile getirdi.

Şişli İlçe Başkanı’ndan Akılcılığa Vurgu!

Yaptığı konuşma süresince aklın, akılcılığın ve stratejik adımlar atmanın önemine değinen Başkan Kerim Sağlamdemir, şu ifadeleri de kullandı;

“Karşımızdaki hiçbir siyasi partinin temsilcileri bizden daha akıllı değil, bizden daha zeki değil. Biz, atacağımız stratejik adımlarla, akıl çerçevesinde belirlediğimiz hamlelerle amacımıza giden yolu öyle bir kurgulayıp uygulayacağız ki, diğer parti lider ve temsilcileri ne yaptığımızın farkına bile varamayacaklar.”

Oy Birliği ile Seçim!

Parti tüzüğünde yer alan ilgili kongre yeter sayısı göz önünde bulundurularak gerçekleştirilen kongreye 141 delege katıldı. Delegelerin katılımıyla resmi olarak başlayan kongrede Kerim Sağlamdemir oy birliği ile Şişli İlçe Başkanı olarak seçildi. Sağlamdemir’in oy birliği ile seçilmesi, gerçekleştirdiği konuşma süresince değindiği “güven ve birlik olma” duygularının ilçe teşkilatı bünyesinde kazanılmış olduğunu gözler önüne serdi.

Gençler tarafından yoğun ilgi gören kongre boyunca milli birlik ve beraberlik duygularını destekleyen tezahüratlar ve şarkılar söylendi. Koordineli şekilde gerçekleştirilen tezahüratlarla kongrede bir işitsel şölen yaşanması sağlandı.

Kerim Sağlamdemir Kimdir?

Siyaset hayatına ülkücü teşkilatlarda  atılan ve uzun yıllar boyunca MHP ve yan kuruluşlarına hizmet veren Kerim Sağlamdemir, daha sonra Zafer Partisi Şişli İlçe Başkanı görevine seçilmiştir. Otomotiv yedek parça sektöründe önde gelen bir firmada yöneticilik görevini üstlenmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

İlgili Makaleler

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu