Genel

Adıyaman’da 150 yataklı hastanenin inşaatına başlandı

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Ahmet Aydın, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Merkez İlçe Başkanı Mustafa  Alkayış, İl Sağlık Müdürü Erdoğan Öz ve beraberindeki heyetle birlikte hastane inşaat alanında incelemelerde bulunarak, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, inşaat alanında yaptığı incelemelerin ardından, “Daha önce Ankara’da yaptığımız girişimlerin ardından vatandaşımızın da büyük bir özlemle beklediği 150 yataklı Devlet Hastanesi yapılacağı müjdesini aktarmıştık.İhalesi yapılarak ilgili firmaya yer teslimi yapılan 150 yataklı Devlet Hastanemizin inşaatına bugün resmen başlandı. Yatırımın kentimize hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

150 yataklı Devlet Hastanesi ile sağlık alanında Adıyaman’ın önemli bir eksiğinin daha giderileceğini söyleyen Vali Mahmut Çuhadar, yatırımın şehre hayırlı olmasını dileyerek, şunları kaydetti:

“Sağlık yatırımları ve hizmetleri konusunda Adıyaman’a verdiği destek ve katkılardan dolayı Cumhurbaşkanımıza, Sağlık Bakanımıza, milletvekillerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu yatırım, uzun vadede Adıyaman’ın sağlık alt yapısını ve fiziki koşulları daha da iyileştirecek.”

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu