Ara

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Özlenen Özkan Kemer’de

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan ve rektör yardımcıları, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Ziyarette, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Gülsüm Bal, Kemer Belediyesi Meclis Üyeleri Mustafa Bilici, Ali Rıza Akar ve Sema Özdemir yer aldı.

 

AÜ Rektörü Prof. Dr. Özkan’a ziyareti sırasında rektör yardımcıları Prof. Dr. Ayşe Gülbin Arıcı, Prof. Dr. Cengiz Toker, Prof. Dr. Şükrü Özen ile Genel Sekreter Dr. Ali Evren İmre eşlik etti.

Rektör Özkan ve beraberindekileri Kemer Belediyesi hizmet binası önünde karşılayan Başkan Topaloğlu, misafirlerini başkanlık makamında ağırladı. Rektör Özkan, ziyaretinde, seçimlerde yeniden belediye başkanı seçilen Başkan Topaloğlu’nu tebrik ettiğini belirterek yeni dönemde de başarılar diledi.

Başkan Topaloğlu, Rektör Prof. Dr. Özkan ve beraberindekiler, daha sonra AÜ eski Denizcilik Fakültesi binasına geçerek incelemelerde bulundu.

Burada bir açıklama yapan Rektör Özkan, binanın Akdeniz Üniversitesi’ne ait olduğunun altını çizerek, burayla ilgili çeşitli projeler üzerine çalışmaların sürdüğünü aktardı. Bu noktanın Kemer için de son derece önemli olduğunun farkında olduklarını da belirten Rektör Özden, “Buradaki bina ile ilgili birkaç proje var ama Kemer’e daha faydalı olması açısından tamamen hazır değil. Buraya yapacağımız projenin AÜ’ye ve Kemer’e marka değer katması gerekiyor. Sonuç olarak Kemer’de bilime ve kültüre katkı sağlamamız gerekiyor. Zaten yeterince otel var. Hem Kemer hem de Akdeniz Üniversitesi’nin kazanımı olacak şekilde bir proje planlıyoruz. Kemer zaten benim yuvam. Necati başkanımızla Kemer için en iyisini yapacağız.” dedi.

AÜ Sualtı Arkeolojisi Araştırma ve Uygulama Merkezi’ne ziyaret

Başkan Topaloğlu, Rektör Özkan ve beraberindekilerle daha sonra AÜ Sualtı Arkeolojisi Araştırma ve Uygulama Merkezi’ne geçerek Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Bölümü Başkanı Doç. Dr. Hakan Öniz’den merkezin Kemer’de yaptığı çalışmalarla ilgili brifing aldı.

 

Denizcilik Fakültesi ve yurt binası inşaatında inceleme

Başkan Topaloğlu ile Rektör Özkan, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun girişimleriyle Kemer Belediyesi tarafından yapılan Denizcilik Fakültesi ve yurt binasında devam eden çalışmaları da yerinde inceledi.

Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Gülsüm Bal ile şantiye şeflerinden denizcilik fakültesi ile yurt binası inşaatlarında gelinen son durum hakkında bilgi alan Başkan Topaloğlu ve Rektör Özkan, çalışmaların en kısa sürede tamamlanarak yurt binası ve fakültenin eğitime kazandırılacağını söyledi.

Denizcilik Fakültesi ve yurt binası ile ilgili de açıklama yapan Rektör Özkan, “Belediye Başkanımız Sayın Necati Topaloğlu sağ olsun burayla ilgili çok destek oldu. Eğitim yuvasında eğitimden sonra en büyük sorun barınma. Özellikle turizm bölgelerinde maddi ve güven anlamında daha büyük sorun. İnşallah öğrencilerin barınma sorununu buradaki yurt binasıyla da çözeceğiz. Denizcilik Fakültesi’nin olması gereken yer burası. Hem Kemer’e hem de denizcilik fakültesine katkıda bulanacak. Başkanımıza bu konuda çok teşekkür ediyorum. Kendisinin emeği çok büyük.” diye konuştu.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ise AÜ Rektörü Özlenen Özkan’ın Kemerli olduğunu hatırlatarak, “Kendisi bize ayrı bir önem veriyor. Kendisine ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Fakülte’nin ve yurt binasının yapılmasında hiçbir zorluk olmadı. İnşaat çalışmaları hızla devam ediyor. Fakülte inşaatında diğer blokun yapılmasına da başlanılacak.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Şampiyon Aliağa Helvacı Spor

Milli karatecilerden Başkan Topaloğlu’na ziyaret

Erkek Basketbol Takımı Avrupa Şampiyonluğu’nu hedefliyor! Üsküdar Üniversitesi Erkek Basketbol takımı Süper Lig Şampiyonu oldu!

EÜ’de düzenlenen “3. Yaş Üniversiteleri 1. Spor Şenliği” sona erdi

İzmir’de ilk defa yapılan Aliağa’nın ev sahipliğinde düzenlenen Kuzey Ege Spor Oyunları’na Bergama damga vurdu

Manavgat’ta Deniz Küreği Türkiye Kupası Heyecanı Başlıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Haberi Paylaşın

Facebook
Twitter
LinkedIn