Ara

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı Saraybosna Mevlevihanesi’nde eğitim alan Bosna Hersekli kursiyerler ile belediye meclis salonunda bir araya geldi

Saraybosna’da Selçuklu Belediyesi tarafından 2013 yılında restore edilen Saraybosna Mevlevihanesi’nde kadın kursiyerlere mesleki alanda eğitim veriliyor.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Burada eğitim gören ve Bosna Hersek’ten Konya’ya ziyarete gelen Saraybosna Mevlevihanesi El Sanatları kursiyerleri Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’yı ziyaret etti. Belediye Meclis Salonu’nda Bosna Hersekli ekibi ağırlayan Başkan Pekyatırmacı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 “Başkan Pekyatırmacı: “Bosna Hersek bizim gönül coğrafyamız”

Kurs müdiresi Nevresa Ahatovic’in Saraybosna’da çok güzel faaliyetler yaptığını ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Bizler de elimizden geldiği kadar Nevresa Hanımın oradaki faaliyetlerine destek olmaya çalışıyoruz. 4 Mayıs’taki sergi açılışına ben de gelmeyi çok arzu ediyordum ama seçim sonrası burada yoğun programlarımız olduğu için açılışa katılamadım. Hem buradan meclis üyelerimizi hem de Dış İlişkiler Müdürlüğü’nden arkadaşlarımızı gönderdik ve orada çok güzel bir serginin oluştuğunu, güzel bir açılışın gerçekleştiğini bana haber verdiler. Bundan da çok mutlu oldum. Oradaki çalışmaların artarak devam etmesini biz de arzu ediyoruz. Her zaman Saraybosna’da hem gençlerle hem öğrencilerle hem de sizlerle birlikte olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Stari-Grad Belediyesi bizim kardeş belediyemiz. Yunus Emre Enstitüsü ile sürekli irtibat halindeyiz, iş birliği yapıyoruz. Özellikle Saraybosna’da, Bosna Hersek’teki farklı şehirlerdeki okullarda Türkçe sınıflarının açılması noktasında birlikte çalışıyoruz. Yine gençlerle yapılan faaliyetlerde Yunus Emre Enstitümüz ile birlikte çalışıyoruz. Maarif Vakfımızla birlikte iş birliği halinde çok sayıda proje üretiyoruz. Bosna Hersek bizim gönül coğrafyamız. Bosna Hersek ile olan bağımızı hiçbir zaman koparmadık ve bundan sonra da koparmayacağız” dedi.

“Konya’da güzel vakit geçireceğinizden eminim”

Kursiyerlerin Konya’da bulunduğu süre içerisinde güzel vakit geçireceklerini söyleyen Başkan Ahmet Pekyatırmacı, “Mevlana Türbesi’ni, Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’ni gezeceksiniz. Sille’yi ziyaret edeceksiniz, Seyir Tepesi’ne gideceksiniz, Bedesten Çarşımızı gezeceksiniz. Konya’da güzel vakit geçireceğinizden eminim. İnşallah buradan da güzel hatıralarla, güzel anlarla Saraybosna’ya dönersiniz. Tekrar Nevresa Hanıma bu zamana kadar yaptığı güzel çalışmalardan ötürü teşekkür ediyorum. Bu güzel çalışmaları önümüzdeki süreçlerde de en güzel şekilde devam ettiririz hep birlikte inşallah” şeklinde konuştu.

Nevresa Ahatovic: “Selçuklu Belediye Başkanımız bizim için çok değerli”

Kursiyer kadınlar adına söz alan Saraybosna Mevlevihanesi El Sanatları Kurs Müdiresi Nevresa Ahatovic de, “Belediye başkanımıza ve değerli ekibine bizleri buraya davet ettikleri için teşekkür ediyorum. Her şeyden önce buraya gelemeyen değerli hocalarım ve öğrencilerimin bol bol selamını iletiyorum. Selçuklu Belediye Başkanımız bizim için çok değerli, bizlere çok yardım ediyor ve büyük destek veriyor.  Sizlerin desteği olmasa zaten biz bu işleri yapamazdık, hem maddi hem manevi destek için teşekkür ederiz” dedi.

Ziyaret, günün anısına hediye takdimi ve fotoğraf çekimi ile son buldu. Misafir Bosna Hersekli kursiyerler programın sonunda Konya Tropikal Kelebek Bahçesi  ve Sille başta olmak üzere Konya’nın tarihi ve turistik alanları gezecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Şampiyon Aliağa Helvacı Spor

Milli karatecilerden Başkan Topaloğlu’na ziyaret

Erkek Basketbol Takımı Avrupa Şampiyonluğu’nu hedefliyor! Üsküdar Üniversitesi Erkek Basketbol takımı Süper Lig Şampiyonu oldu!

EÜ’de düzenlenen “3. Yaş Üniversiteleri 1. Spor Şenliği” sona erdi

İzmir’de ilk defa yapılan Aliağa’nın ev sahipliğinde düzenlenen Kuzey Ege Spor Oyunları’na Bergama damga vurdu

Manavgat’ta Deniz Küreği Türkiye Kupası Heyecanı Başlıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Haberi Paylaşın

Facebook
Twitter
LinkedIn