Akşener’den İmamoğlu’na verilen hapis cezasına tepki: “Bu şarkı burada bitmez”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na hapis cezası verilmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.
Facebook
Twitter
LinkedIn

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na hapis cezası verilmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

 Saraçhane’de konuşan Akşener, “Bundan yıllar evvel burada okuduğu şiirle mahkum olan bir büyükşehir belediye başkanı vardı. Buradan sizlere seslenip, ‘Bu şarkı burada bitmez’ demişti. Doğrudur, o şarkı orada bitmedi ama Meral Akşener olarak söz veriyorum; bu şarkı da burada bitmeyecek.” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, YSK üyelerine hakaretten yargılanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na hapis cezası verilmesine tepki gösterdi.

İmamoğlu’nun çağrısı sonrası Ankara’dan yola çıkarak Saraçhane’ye giden Akşener, burada toplanan kalabalığa seslendi.

“Hey gidi Saraçhane ne çektiniz be!” diyen Akşener, “Bundan yıllar evvel burada okuduğu bir şiirle mahkum olan bir büyükşehir belediye başkanı vardı.” ifadelerini kullandı.

Kalabalığın yuhalaması üzerine Akşener, “Biz yuhalamayız, biz gereğini yaparız.” karşılığını verdi.

Erdoğan’ın sözlerini hatırlattı

Akşener, “O büyükşehir belediye başkanı buradan sizlere seslenip, İstanbullu’ya seslenip ‘Bu şarkı burada bitmez’ demişti. Doğrudur, o şarkı orada bitmedi ama bugün Meral Akşener olarak söz veriyorum; bu şarkı da burada bitmeyecek.” ifadelerini kullandı.

“Verilen cezanın arkasında büyük bir korku var”

İktidarda yarından çok korkan bir irade olduğunu savunan Akşener, “İnsanlar korktuğu zaman ceza verirler. İnsanlar korktuğu zaman zulüm yaparlar. İnsanlar korktuğu zaman haksızlık yaparlar. Onun için bugün Ekrem kardeşim için verilen bu kararın arkasında büyük bir korku var, size duyulan korku var, demokrasiye duyulan korku var, millet iradesine duyulan korku var. Evet onlar korkuyor ama biz korkmuyoruz. Yaşasın hürriyet kahrolsun istibdat diyoruz.” şeklinde konuştu.

“Kimler kimlerle beraber”

Akşener “Yıllar evvel bu meydanda şiir okuduğu için ‘muhtar olmaz’ denilen, onunla ilgili manşet atılan bir büyükşehir belediye başkanı vardı. Amma velakin o cumhurbaşkanı oldu. Çünkü millet iradesine el uzatılmıştı. O günün korkakları, o günün vesayetçileri… Allah’ım ne büyüksün, kimler kimlerle beraber, kimler ne hale geldi?” diye ekledi.

“’Sizi gönderiyoruz’ diyeceksiniz”

“Hükümet istifa” sloganları üzerine Akşener, “Onlar istifa etmez kardeşim. Ne olacak biliyor musunuz? Bugün bu kararı verenler, siyah cübbelerini haksızlığa kılıf edenler, verdikleri kararın başında ne yazacak biliyor musunuz; Türk milleti adına diyecekler. Evet siz Türk milletisiniz. Ne yapacaksınız, sandıkta gereğini yapacaksınız. O sandıkta hür iradenizle, helal oylarınızla, demokrasiyle ‘Hadi bakalım sizi gönderiyoruz’ diyeceksiniz.” ifadelerini kullandı.

“Bu cezayı sandıkta yırtacaksınız”

İYİ Parti lideri, “Asıl acı olanı sizin iradenizle, sizin gücünüzle, millet iradesiyle seçilmiş İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’na, şehr-i eminine bir tiyatro neticesinde bu cezanın verilmesi. Bu millet benzer cezayı nasıl yırtmışsa, bugün verilen o cezayı da yırtacaksınız, sandıkta yırtacaksınız, demokrasiyle yırtacaksınız.” diye ekledi.

Akşener şunları söyledi:

“Üzülmeyin. Elbette sandıkta hesap verecek ama dünün korkakları nasıl kaçarak gittilerse, bugünün korkakları da kaçarak gidecekler. Kendinize güvenin, iradenize güvenin. 31 Mart 2019’u hatırlayın. Ne yaptılar, birinci turda haksızlık yaptılar, abidik gubidik yaptılar. Ne oldu, 805 bin fark attınız. Dolayısıyla korkunun ecele faydası yok. Şimdi bugün burada bir irade var. Bu irade bir mahkeme kurdu. Asıl mahkeme burası, Saraçhane’de kurulan mahkeme. O mahkemede aklandın kardeşim. Yarın 6 genel başkan olarak burada olacağız. Bu haksızlığın karşısında duracağız. Bu millet hiçbir zaman istibdata boyun eğmedi. Ne diyoruz, kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet.”

 

Hibya Haber Ajansı

TVF Kadınlar 1. Ligi’nin 11. haftası

Eczacıbaşı Dynavit, dünya üçüncüsü

Altınpark Yüzme Havuzu inşaatı tüm hızıyla devam ediyor

AXA Sigorta Efeler Ligi Metin Görgün Sezonu’nun 13. hafta maçları

TVF Kadınlar 1. Ligi’nin 11. hafta maç programı

Eczacıbaşı Dynavit, Imoco Conegliano’ya mağlup oldu

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haberi Paylaşın

Facebook
Twitter
LinkedIn