Avrupa’daki Türkler, Kayseri’de buluşacak

Facebook
Twitter
LinkedIn

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, gurbetçi vatandaşları Kayseri’de buluşturacak.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Dr.  Memduh Büyükkılıç’ın önderliğinde gurbetçileri Kayseri’de buluşturacak organizasyonda çeşitli etkinlikler yapılacak.

”Avrupa’daki Türkler Kayseri buluşması” etkinliği kapsamında 14 Temmuz – 18 Temmuz tarihleri arasında Koramaz Vadisi, 16 Temmuz’da Kültepe Kaniş Karum, 17 Temmuz’da ise İncesu ilçesine kültür gezisi düzenlenecek.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Alo 153 iletişim merkezi ve beyaz masa birimleri, 13-31 Temmuz Kayseri Kalesi’nde düzenlenen etkinlikte yerini alacak. Etkinlik süresi boyunca vatandaşların talep, istek ve önerileri dinlenecek.

Etkinlikler kapsamında, bugün saat 19.00’da müzisyen Nuri Savruk ve saat 20.30’da Eypio, 14 Temmuz Perşembe saat 19.00’da Gamze İleri,  saat 20.30’da Akın, 15 Temmuz Cuma saat 21.30’da İsmail Altunsaray sahne alacak.

Etkinliğin devam eden günlerinde ise 16 Temmuz Cumartesi saat 19.00’da Tuğba Çimencan ve saat 20.30’da Yusuf Güney, 17 Temmuz Pazar saat 19.00’da radyo programcısı Umut Öztürk, sunucu ‘Hop dedik’ Ayhan, spiker Mehmet Aydın, saat 20.30’da Murat Kekilli, 18 Temmuz Pazartesi saat 19.00’da Ayşen Kaya ve Baha Kayserililer ile buluşacak.

Konserlerin yanı sıra, mehteran gösterileri, çocuk tiyatroları, yarışmalar, spor etkinlikleri, dinletiler, söyleşiler yapılacak.

”Rafadan Tayfa” çocuklarla buluşacak

Cumhuriyet Meydanı’nda bugün ve yarın saat 18.00’de çocukların büyük sevgisini ve beğenisini kazanan Rafadan Tayfa animasyon gösterisi  gerçekleştirilecek.

Ayrıca, Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş (KAYMEK) tarafından da birçok etkinlik organize edildi. Bu kapsamda 1970, 1980 ve 1990’lı yıllarda sokaklarda oynanan çocuk oyunlarını sanatsal olarak yansıtan ”70’ler 80’ler 90’lar sokakta oynuyor çocuklar” isimli sergi, ”Sıladan Gurbete” fotoğraf sergisi, ”KAYMEK’le öğreniyorum” isimli ebru ve bebek yapımı etkinlikleri, robotik kodlama, akıl oyunları ve geleneksel el sanatları stantları, özel olarak tasarlanmış Osmanlı kıyafetleriyle tarihe uzanan fotoğraf çekim alanı, ”sırdaşın olayım” stantı ile yüz boyama etkinlikleri yapılacak.

”Avrupa’daki Türkler Kayseri Buluşması” 31 Temmuz Perşembe gününe kadar sürecek.

TVF Kadınlar 1. Ligi’nin 11. haftası

Eczacıbaşı Dynavit, dünya üçüncüsü

Altınpark Yüzme Havuzu inşaatı tüm hızıyla devam ediyor

AXA Sigorta Efeler Ligi Metin Görgün Sezonu’nun 13. hafta maçları

TVF Kadınlar 1. Ligi’nin 11. hafta maç programı

Eczacıbaşı Dynavit, Imoco Conegliano’ya mağlup oldu

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haberi Paylaşın

Facebook
Twitter
LinkedIn