Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk’un son eseri Veba Geceleri sesli kitap oldu

Facebook
Twitter
LinkedIn

Nobel Edebiyat Ödülü de dahil ulusal ve uluslararası pek çok ödülünün sahibi olan ve 2006 yılında Time dergisi tarafından dünyanın en etkili 100 insanı arasında gösterilen Orhan Pamuk’un son kitabı “Veba Geceleri”, Türkiye’nin en büyük yerli sesli kitap platformu olan Dinlebi tarafından sesli kitaba dönüştürüldü.

İlk sesli kitap “Veba Geceleri” oldu

Orhan Pamuk’un son beş yıldır üzerinde çalıştığı son kitabı Veba Geceleri, 1901 yılında 3’üncü Veba Pandemisi döneminde Osmanlı’nın 29. Vilayeti Minger Adası’nda geçiyor. Hem sürükleyici bir siyaset ve aşk romanı hem de Pamuk’un salgın, karantina, devlet ve birey konularını bir masal havasıyla tartıştığı bu tarihi roman Dinlebi Sesli Kitap uygulaması ile edebiyat severlerle buluşuyor. Sadece Dinlebi uygulaması üzerinden erişilebilecek “Veba Geceleri”nin seslendirmesi ünlü tiyatro ve sinema oyuncusu Erdem Akakçe tarafından yapıldı.

Orhan Pamuk’un Sessiz Ev, Beyaz Kale, Kara Kitap, Yeni Hayat, Benim Adım Kırmızı, Kar, Masumiyet Müzesi, Kafamda Bir Tuhaflık ve Kırmızı Saçlı Kadın gibi çok satan romanları da önümüzdeki dönemde Dinlebi platformunda sesli kitap severlerle buluşacak.

Dinlebi Sesli Kitap uygulaması, herkese ilk 7 gün ücretsiz avantajı ile 6 binden fazla sesli içeriği kullanıcıları ile buluşturuyor.

TVF Kadınlar 1. Ligi’nin 11. haftası

Eczacıbaşı Dynavit, dünya üçüncüsü

Altınpark Yüzme Havuzu inşaatı tüm hızıyla devam ediyor

AXA Sigorta Efeler Ligi Metin Görgün Sezonu’nun 13. hafta maçları

TVF Kadınlar 1. Ligi’nin 11. hafta maç programı

Eczacıbaşı Dynavit, Imoco Conegliano’ya mağlup oldu

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haberi Paylaşın

Facebook
Twitter
LinkedIn